1 чи 3 вересня: регіони визначаються, коли дітям йти до школи

1 чи 3 вересня: регіони визначаються, коли дітям йти до школи

Укрінформ
У відповідності до закону, навчальний рік у школах розпочинається у День знань - 1 вересня. Цьогоріч ця дата припадає на вихідний - суботу.

Тому навчальні заклади самі визначалися, коли у них пролунає перший у цьому навчальному році дзвоник, повідомляє Укрінформ.

Львівщина

У Львові новий навчальний рік розпочнеться 3 вересня. Тут відбудуться уроки толерантності, щоб навчити дітей будувати стосунки на доброзичливій основі. А для першачків планується провести майстер-класи, флешмоби, музичні дійства, щоб свято їм насправді запам’яталося.

Перший урок у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах Львівщини відбудеться під гаслом «Я – українець». Як пояснила директор департаменту освіти і науки Львівська ОДА Любомира Мандзій, теми можуть бути різними: наприклад, у першому класі – «Я люблю свою країну» чи «Діти об’єднують Україну», а у старших класах - щось глибше.

Дніпропетровщина

Замінити святкові лінійки флешмобами, іграми-квестами, арт-перформансами, челленджами тощо пропонують і у Дніпрі. Але робити це департамент гуманітарної політики міськради рекомендує 1 вересня.

На відміну від Кривого Рога, де розпочати навчальний процес рекомендують з понеділка. Натомість формат проведення святкового заходу (традиційні лінійки чи креативні постановки) закладам пропонують обирати самостійно.

Читайте також: Соціальну активність людей треба розвивати ще у школі - експерт

Закарпаття

На Закарпатті більша частина із 667-ми існуючих шкіл вибрала для святкування Дня знань 3 вересня. До прикладу, в Ужгороді, обласному центрі 8 закладів освіти розпочинатимуть навчальний рік 1 вересня, 20 шкіл — 3 вересня.

А в Мукачеві прийняли рішення розпочати навчальний рік усім школам з 3 вересня. Першого ж вересня для наймолодших школярів міста проведуть святкування у парку Перемоги.

Вінниччина

У Вінниці свято Першого дзвоника переноситись на робочий день не буде. А от шкільні заняття розпочнуться з понеділка, 3 вересня.

Департамент освіти у і науки Вінницької ОДА рекомендував і іншим школам області провести День знань у суботу, а навчання розпочати з понеділка. Позаяк 1 вересня припадає на вихідний день - компенсувати його вчителям відгулами. Втім, у кожній школі адміністрація ці питання  вирішить самостійно.

Як повідомляв Укрінформ, цьогоріч до школи прийде понад 448,5 тисяч "першачків" - на 40 тис 300 дітей більше, ніж торік. Вони вчитимуться за новим державним стандартом - Нова українська школа.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-