Перші вибори готова провести 121 тергромада - Мінрегіон

Перші вибори готова провести 121 тергромада - Мінрегіон

Децентралізація
Укрінформ
На призначення Центральною виборчою комісією перших виборів голів громад та місцевих депутатів чекає вже 121 об'єднана територіальна громада (ОТГ). 

До складу цих ОТГ увійшли 511 громад - сільських, селищних, міських рад. Ще 55 громад приєдналися до 37  вже існуючих ОТГ і теж готові до виборів. В ОТГ, які чекають на вибори, проживає понад 1 млн 300 громадян.

Про це сказав перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В'ячеслав Негода, повідомляє портал "Децентралізація". 

«У громадах, які об’єдналися чи приєдналися і чекають на перші вибори, мешкає 1 мільйон 318 тисяч людей. Вони підтримали реформу, об’єдналися, а отже хочуть, щоб зміни у їхніх селах і містах нарешті почались, як це відбувається у вже створених 705 об’єднаних громадах. Ніхто і ніщо не має стати їм на заваді», - зазначив Негода.

Наразі це вже 121 об'єднана територіальна громада, до складу яких увійшли 511 сільських, селищних та міських рад., також до 37 вже створених ОТГ приєдналися ще 55 громад.

Негода підкреслив, що обов’язок усіх, хто причетний до процесу формування спроможних громад, «ще у цьому році забезпечити людям можливість реалізувати своє конституційне право обирати місцеву владу».

За його словами, вибори в ОТГ мають відбутися цього року, щоб нові громади потрапили до розрахунків держбюджету на 2019 рік і з 1 січня перейшли на прямі міжбюджетні відносини з державою.

Читайте також: "Будинок захищеної старості" відкрив свої двері на Полтавщині

Як повідомляв Укрінформ,  9 серпня 2018 року на своєму засіданні ЦВК ухвалила рішення про зупинення розгляду питання призначення перших і додаткових місцевих виборів у новостворених об'єднаних територіальних громадах. Цим рішенням вона загальмувала подальший процес формування спроможних громад та реформу місцевого самоврядування в Україні. 17 серпня сплив термін, коли ЦВК мала оголосити вибори в ОТГ восени цього року. 

На даний час  результатом реформи місцевого самоврядування в Україні є створення 705 ОТГ, в яких проживають 6,8 млн осіб. Ці громади розвивають інфраструктуру, відновлюють дороги, освітлення, водогони, ремонтують школи, ФАПи, клуби, дитсадки та будують центри надання адміністративних послуг.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-