У Дніпрі піднімуть найвищий в Україні державний прапор

У Дніпрі піднімуть найвищий в Україні державний прапор

Укрінформ
У центрі Дніпра навпроти Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. Яворницького 23 серпня, у День Державного Прапора України, на 72-метровому флагштоці замайорить величезний прапор України.

Про цей проект Дніпропетровської облдержадміністрації кореспонденту Укрінформу повідомили у прес-службі ОДА.

«Ідея народилася на одній із нарад в облдержадміністрації. ... Саме прапор - найвищий в Україні. ... Проспект Яворницького для розміщення конструкції був обраний неспроста. З пагорба, на якому встановлений флагшток почалася історія Дніпра. По-друге, якщо спуститися через музей до храму (Спасо-Преображенський - ред.), то побачите знак, так звана «нульова верста», звідки починається відлік відстані до різних міст. По-третє, це друга по висоті точка над рівнем моря - 125 метрів, а якщо брати над рівнем Дніпра - близько 73,5 метрів. Таким чином, прапор буде добре видно з різних точок міста», - зазначив радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик.

За його словами, розміри синьо-жовтого полотнища становитимуть 12х18 метрів. Висота флагштоку - 72 м. Проект пройшов усі технічні експертизи, а щоб бути певними у тому, що все зроблено правильно, на флагштоці двічі – у липні й серпні успішно провели технічне підняття прапора.

Читайте також: Уряд затвердив план заходів з відзначення 27-ї річниці Незалежності

У прес-службі ОДА підкреслили, що за своєю масштабністю проект претендує на звання рекордсмена, перевершуючи подібні споруди в Києві і Харкові. На його реалізацію з обласного бюджету виділили майже 20 мільйонів гривень.

При установці флагштоку брали до уваги будівництво в майбутньому станції метро «Наукова» й реконструкцію парку, що розташовується поряд. До відкриття парк упорядкували.

Вже встановлено й протестовано нічне підсвічування флагштока.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-