В ОТГ на Житомирщині придбали сучасне обладнання для шкільних майстерень

В ОТГ на Житомирщині придбали сучасне обладнання для шкільних майстерень

Децентралізація
Укрінформ
У Баранівській об'єднаній територіальній громаді (ОТГ) на Житомирщині за майже 700 тисяч гривень грантових коштів від Європейського Союзу придбали швейне та деревообробне обладнання для міжшкільного ресурсного центру.

До 1 вересня все обладнання буде встановлене і діти розпочнуть за ним працювати вже з початку навчального року.

Про це кореспондентові Укрінформу розповіла керівник проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» Оксана Загорська.

«До міжшкільного ресурсного центру, що створений у рамках нашого проекту, завезене сучасне швейне та деревообробне обладнання, яке буде використовуватися на заняттях із трудового навчання учнями двох шкіл міста. Після уроків скористатися швейними машинами чи станками для деревини зможуть і жителі міста за символічну плату, щоб пошити собі одяг чи виготовити щось із дерева. Кошти, отримані від цього, будуть спрямовані на закупівлю матеріалів, з яких діти виготовлятимуть різні вироби», - повідомила Загорська.

За словами координатора проекту Івана Савицького, на обладнання витратили майже 700 тисяч гривень гранту, який громада отримала завдяки Проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ», який реалізується Баранівською міською радою у партнерстві з Інститутом Громадянського Суспільства за фінансової підтримки Європейського Союзу.

«Маю власну майстерню і помітив, що дітям значно цікавіше працювати за дорослим обладнанням. Тому в міжшкільному ресурсному центрі зібрані станки та прилади, які використовуються на малих і середніх підприємствах. Наша ідея полягає в тому, що тут діти зможуть виготовити будь-що, і навіть меблі. Такий центр має стати осередком змін в освіті, коли випускники виходитимуть зі школи з практичними вміннями і будуть готові змінювати життя у своїй громаді», - зауважив Савицький.

Радник з децентралізації Житомирського ЦРМС Георгій Федорук впевнений, що реалізація цього проекту в Баранівській ОТГ в черговий раз доводить, що децентралізація дає багато можливостей для розвитку громад.

«Баранівська ОТГ – це приклад успіху для багатьох громад не тільки на Житомирщині, а й по всій Україні. Там розробили стратегію розвитку, створили бренд громади, виграли 3-річний грант на реалізацію багатьох проектів, налагодили ефективну співпрацю з бізнесом, розвивають кооперативний і туристичний рух. Це єдина об’єднана громада області, де працює агенція місцевого органічного розвитку. Цього разу Баранівська ОТГ показала як важливо написати проект, захистити його і отримати реальну допомогу для належного оснащення шкільних майстерень», - акцентував Федорук.  

Читайте також: У Херсоні говорили про спротив реформі представників місцевої влади

У планах проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» - отримати ліцензію та видавати випускникам шкіл сертифікати, а також відкрити крамничку, де діти продаватимуть оригінальні речі, які зацікавлять туристів.

Крім того, у теплиці, яку зараз на замовлення виготовляють для міжшкільного ресурсного центру, учні будуть вирощувати різні рослини. Розглядається пропозиція висаджувати екзотичні культури або рослини для озеленення на продаж. У такий спосіб в дітей виховуватимуть підприємницькі здібності. Натомість гроші від цього залишатимуться у громаді.

Фото: Комунальна Установа - АМОР / Facebook

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-