Кораблі, літаки і субмарина: військові НАТО прибули на Sea Breeze-2018

Кораблі, літаки і субмарина: військові НАТО прибули на Sea Breeze-2018

Фото
7325
Ukrinform
У багатонаціональних навчаннях Sea Breeze 2018 братимуть участь військовослужбовці з 19 країн-членів НАТО та країн-учасниць програми НАТО "Партнерство заради миру".

Про це повідомив на церемонії відкриття навчань в Одесі командувач Військово-морських сил ЗСУ віце-адмірал Ігор Воронченко.

"Хочу сказати, що ми успішно здійснили планування серії заходів з метою розміщення й розгортання кораблів та авіаційних груп, що прибули для участі в навчаннях Sea Breeze 2018 в Одеській та Миколаївській областях і північно-західній частині Чорного моря. Врахували й те, що маємо іншу, більш напружену ситуацію в басейні Чорного та Азовського морів порівняно з тією, яка була рік тому", - зазначив Воронченко.

Як наголосив віце-адмірал, "Чорне та Азовське моря - не внутрішні озера Російської Федерації, і не слід диктувати нам умови".

До Одеси прибув американський ракетний есмінець USS Porter / Фото: Ніна Ляшонок. Укрінформ

Відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу про заплановані ключові операції  навчань Sea Breeze 2018, керівник навчань з боку ВМФ США капітан I рангу Метью Ліман зазначив: "Учасникам однієї з ключових морських операцій належить, згідно із сценарієм, здійснювати надійний захист підрозділу особливої цінності".

Читайте також: В Одесі стартують навчання Sea Breeze-2018

Зі свого боку, керівник навчань з боку України контр-адмірал Олексій Неїжпапа уточнив, що учасники навчань будуть відпрацьовувати дії у нестабільному регіоні, а координувати дії надводних кораблів та підрозділів морської піхоти України, США, Молдови та Грузії офіцери будуть з флагманського корабля Шостого флоту США.

Відкриття Sea Breeze-2018 / Фото: Ляшонок Ніна, Укрінформ

За його словами, у навчаннях візьмуть участь 29 надводних кораблів і катерів та авіагрупа у складі 25 літаків і вертольотів.

Капітан I рангу Ліман також висловив вдячність "командуванню ВМС Туреччини за те, що на навчання направлено субмарину, яка буде відігравати роль противника об'єднаних морських сил та авіаційної групи. Адже наявність підводного човна додає складності багатонаціональному навчанні".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-