У Харкові встановлено скульптури студентів медуніверситету

У Харкові встановлено скульптури студентів медуніверситету

Фото
Укрінформ
Скульптури, встановлені біля Харківського медуніверситету відтворюють образ реальних студентів вузу, а також символічний образ студента-медика початку 20 століття.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Скульптурна композиція включає п'ять об'єктів з бронзи. Вони встановлені по обидва боки двох'ярусних мармурових сходів, що ведуть до головного входу в університет. Внизу ліворуч - три скульптури, що відтворюють на повний зріст студентів - дівчини-українки і двох хлопців: індуса й африканця. Вгорі над ними - скульптурне зображення дівчини-арабки в шарфі, що покриває волосся, яка сидить на сходинці з книгою в руках. Справа внизу сходів сидить з книгою в руках бронзовий молодий чоловік в окулярах і картузі, який носили на початку 20 століття...

У Харкові встановили скульптури, прототипами яких стали студенти медуніверситету / Фото: В'ячеслав Мадієвський, Укрінформ

Автор скульптурної композиції - заслужений художник України, доцент Харківської державної академії дизайну і мистецтв Катіб Мамедов.

"Ідея композиції, що так чи інакше розповідає про вуз, в якому вчаться посланці більш як 70-ти країн світу, належить ректорові медичного університету професорові Володимиру Лісовому. Ідея мені близька, оскільки однокурсники мого сина-студента цього ж вузу, - вихідці з різних країн світу. Коли в січні цього року вуз оголосив конкурс на створення скульптурної композиції, я подав заявку на участь - і переміг. Примітно, що ректор брав найактивнішу участь в обговоренні варіантів образів і пошуку прототипів серед нинішніх студентів. Усі п'ятеро студентів приходили позувати до мене в майстерню після занять, і я добре подружився з ними", - зауважив Мамедов.

За його словами, для образу українки позувала майбутній стоматолог, харків'янка Діана, для образу дівчини-мусульманки - студентка стоматологічного факультету, марокканка Сукейна. Індус Мандіб, студент факультету терапії, охоче погодився позувати для створення образу в тюрбані, а майбутній гінеколог із Гани - для створення образу студента-африканця. Збірний образ Вічного студента також допомогли створити студенти вузу, а його одяг - експонати історичного музею.

Читайте також: Харківські військові медики винайшли диво-магніт для проведення операцій

Скульптор Мамедов - автор 200 робіт, частину з них встановлено в Харкові. В першу чергу, це популярні серед любителів селфі і встановлені біля азербайджанського кафе, що на вулиці Ярослава Мудрого в центрі міста, образи героїв "Дванадцяти стільців" Ільфа і Петрова - Кіси Вороб'янінова і Еллочки-людожерки, причому в основу образів покладено ролі, зіграні в однойменному фільмі відомими акторами Сергієм Філіповим і Оленою Шаніною.

Як повідомляв раніше Укрінформ, Харківський національний медичний університет створено 1921 року на базі медичного факультету заснованого в 1805 році Харківського університету - нині національний університет імені Каразіна. У медуніверситеті діють вісім факультетів і вчиться більш як 7 тисяч студентів, причому половина з них - посланці понад 70-ти країн світу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-