Прикордонні регіони втрачають  можливості фінансування Євросоюзом - дослідження

Прикордонні регіони втрачають можливості фінансування Євросоюзом - дослідження

Укрінформ
Прикордонні регіони України втрачають фінансування з європейських програм транскордонного та територіального співробітництва через незацікавленість місцевої влади.

До таких висновків дійшли експерти асоціації регіональних аналітичних центрів в дослідженні «Синергія програм транскордонного співробітництва та стратегій регіонального розвитку в Україні - вікно можливостей для прикордонних областей», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Прикордонні регіони мають додаткові можливості для підвищення соціально-економічного рівня життя населення завдяки використанню фінансової підтримки з програм ЄС. Однак 11 прикордонних областей втрачають ці можливості, зокрема через те, що не розглядають транскордонне співробітництво як інструмент місцевого розвитку», - сказав керівник ГО «Центр транскордонного співробітництва" Юрій Вдовенко.

Він зауважив, що жодна з досліджених 11 областей, за винятком Львівської, не має конкретизованих механізмів фінансування проектів за рахунок коштів програм транскордонного та територіального співробітництва. Це пов'язано з браком досвіду у місцевої влади. Експерт зауважив, що програми ЄС дозволяють при залученні порівняно невеликої частки власних коштів отримати доступ до значних зовнішніх фінансових ресурсів ЄС. Однак у більшості областей ця можливість залишається практично невикористаною.

Читайте також: Зубко розповів про можливості, які відкриває для громад децентралізація

Водночас Вдовенко зауважив, що Львівська та Вінницька області активно співпрацюють з програмами транскордонного співробітництва. Незадовільний рівень продемонстрували Чернігівська, Київська та Рівненська області, тобто ті регіони, які були вперше включені до програм транскордонного та територіального співробітництва.

Дослідження у рамках проекту «Синергія програм транскордонного співробітництва та стратегій регіонального розвитку в Україні - вікно можливостей для прикордонних областей» провів Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень у період з 30.05.2017 до 18.05.2018.

Проект профінансував Європейській Союз та Міжнародний фонд «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія». Мета проекту: підвищити ефективність здійснення регіональної політики та транскордонного співробітництва в прикордонних регіонах України - Чернігівській, Київській, Житомирській, Рівненській, Волинській, Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Вінницькій та Одеській областях. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-