Якщо хочете  щось змінити у житті села, то ОТГ - для вас

Якщо хочете щось змінити у житті села, то ОТГ - для вас

Децентралізація
Укрінформ
На Львівщині відбувся навчальний візит голів сільрад із Дрогобицького району у Великолюбінську ОТГ.

Подивитись і зважити всі плюси і мінуси об'єднання сільських громад в ОТГ вирушили до Великолюбінської об'єднаної територіальної громади голови і фахівці сільрад з Дрогобицького району. Тут відбувся навчальний тур з відвіданням інфраструктурних об'єктів та обміном досвідом.

Захід пройшов за ініціативи Львівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми організували навчальний візит представників органів місцевого самоврядування із Меденич Дрогобицького району у Великолюбінську громаду. Вибрали її тому, що вони схожі між собою фінансово і організаційно. Це громади, які можна співставити за кількістю населення і можливостями. Приїхали сюди з метою вивчення успішного досвіду функціонування ОТГ. Тут, звісно, є свої особливості. По-перше, громада утворилася в квітні 2017 року, але не вступила в бюджетний рік, тому як ОТГ функціонують лише із січня 2018-го. Проте вже за цей короткий термін зуміли зробити чимало корисного. Тому сподіваємось, що дрогобичани переймуть цікавий досвід. Зрозуміють, що є плюсом і мінусом при об'єднанні, спробують уникнути помилок, з якими зустрілися і які долали великолюбінці», - зазначила радник з питань комунікації Львівського ЦРМС Дарія Зубрицька.

Голова Великолюбінської ОТГ Йосип Фабрига був відвертим: «Якщо хочете щось змінити у житті села, то ОТГ для вас. Якщо хочете влади чи задоволення амбіцій - ОТГ не для вас. І все ж іншого шляху для благотворних перетворень на селі немає. Створення ОТГ дає колосальні можливості для розвитку території», - зазначив Фабрига.

Учасники туру відвідали місцеву лікарню, яку тепер трансформували у поліклініку, лабораторний комплекс і денний стаціонар. Другий поверх, де розміщувалось лікувальне відділення, зараз закрите. Тут планується створити реабілітаційне відділення із бальнеологічними потужностями. Адже Великий Любінь багатий на сірководневі джерела, і місцеві фахівці мають досвід надання рекреаційних послуг.

Ще один сучасний реабілітаційний центр закінчують споруджувати поблизу місцевого санаторію. Тут, насамперед, будуть відновлюватися після поранень та психологічних травм учасники АТО. Проект фінансує Міністерство молоді та спорту, проте активну участь у його реалізації бере і місцева громада. Вона виділила для центру 4-гектарну територію. А тепер закономірно очікує своїх «дивідендів» у вигляді робочих місць (їх буде понад 150), нових інвестиційних проектів. Адже до центру звертатимуться сотні людей, яким буде потрібне житло та інфраструктура. А це дасть імпульс для забудови суміжних територій, можливо, для відкриття нових відпочинково-лікувальних закладів.

Ще одна новобудова – дитячий садок на вісім груп. Його спорудження фінансує Міністерство регіонального розвитку. Заклад буде мати всі зручності для малечі: підігрів підлоги, великі ігрові, затишні спальні. Будівництво ще не завершене. А в правлінні ОТГ вже замислюються про утримання закладу. Воно обійдеться у кругленьку суму. Тому доведеться встановити чималу плату за відвідування садочка.

Читайте також: У Тетерівській ОТГ на Житомирщині розробляють туристичний веломаршрут

“Батькам малюків, звичайно, це не дуже сподобається, але за якісну послугу потрібно відповідно платити”, - розмірковує Фабрига.

За його словами, доведеться закрити сільські бібліотеки, які вже давно не користуються попитом. Та й Народні доми потребують суттєвого переформатування.

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами – Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією і підтримує  реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

Фото / Львівський ЦРМС

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-