КВУ назвав ключову проблему місцевих виборів

КВУ назвав ключову проблему місцевих виборів

749
Ukrinform
Підкуп виборців є ключовою проблемою на виборах в об’єднані громади, що відбудуться 29 квітня. 

Про це повідомляє Комітет виборців України. 

"Спостерігачі КВУ зафіксували використання технологій непрямого та прямого підкупу в більшості громад. Серед інших проблем виборчої кампанії – факти тиску на кандидатів та проблеми в роботі виборчих комісій", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що спроби організації підкупу виборців могли мати місце в Кілійській ОТГ на Одещині.

Так, місцеве інтернет-видання "Думская.Нет" поширило відеоматеріали, в яких наведено докази порушення чинного законодавства шляхом організації мережі підкупу виборців на користь одного з кандидатів від ВО «Батьківщина», повідомляють у КВУ.

Поліція вивчає факти щодо організації підкупу в Торчинській ОТГ на Волині.

За даними спостерігачів КВУ, жителям сіл Кошів, Садів, Горзвин та Білосток від імені "Аграрної партії" напередодні виборів роздавали курчат та комбікорм. За інформацією місцевих ЗМІ, у Кошові кожна третя родина отримала по 15 курчат та кілограм комбікорму. Роздача супроводжувалась виборчою агітацією.

Крім того, за інформацією КВУ, у Торчинській ОТГ також зафіксовано ознаки використання технології підкупу виборців з боку Радикальної партії Олега Ляшка. Так, напередодні виборів представники РПЛ роздавали місцевим жителям пакунки із солодощами. Інформація про це відображена на офіційному веб-сайті Волинської територіальної організації РПЛ.

"Технологію "партійні цукерки" формально дуже складно довести як порушення чинного законодавства. Оскільки партія могла сховати їх за партійною обгорткою, вартість якої не перевищує допустимої норми закону (5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати). Однак, за змістом такі дії мають ознаки технології підкупу", – зазначив голова КВУ Олексій Кошель. 

Також, за даними спостерігачів КВУ, в селах Запорізької області зафіксовано кілька фактів безкоштовної роздачі від імені кандидатів дров для сільських жителів, що також може мати ознаки підкупу виборців.

Читайте також: Лідери двох фракцій Ради пропустили понад половину голосувань у квітні - КВУ

Крім того, упродовж виборчого процесу мала місце низка повідомлень з боку політичних сил щодо тиску на їх кандидатів з боку зацікавлених осіб.

Зокрема, за інформацією КВУ, ВО "Батьківщина" заявила про погрози на адресу кандидатів з боку голови Нововодолазької РДА Харківської області,  а також тиск на членів виборчих комісій зі сторони голови Кілійської міської райради. Про тиск на кандидатів з боку місцевих адміністрацій також заявила партія "УКРОП". З огляду на це КВУ закликає політичні сили, окрім публічних заяв, оперативно надавати відповідні факти для перевірки правоохоронними органами.

Традиційною проблемою на виборах залишається заполітизованість та низька якість роботи виборчих комісій. Так, спостерігачі КВУ повідомляли про загрозу зриву виборів в Чернівецькій області (Заставнівська ОТГ) через фактично заблоковану роботу міської комісії. Напередодні виборів було змінено голову комісії (представник БПП) і зафіксовано несвоєчасне виконання низки вимог закону про місцеві вибори, зокрема, щодо реєстрації кандидатів.

У неділю, 29 квітня, вибори відбудуться в 40 об’єднаних громадах. За попередніми підрахунками, в них зможуть взяти участь понад 260 тисяч осіб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-