У Дніпрі відкрили перший правовий клуб

У Дніпрі відкрили перший правовий клуб

Фото
1218
Ukrinform
У Дніпрі відкрили правовий клуб Pravokator, що створений для обміну досвідом, вивчення, напрацювання та поширення найкращих практик у сфері права і правосуддя, фінансується міжнародними донорами, зокрема посольством Сполучених Штатів Америки.

Про це повідомили у прес-службі міської ради Дніпра.

«Чотири роки тому система безоплатної правової допомоги лише зароджувалася в Україні. Вона могла або захлинутися в бюрократії, або розвинутися до таких масштабів, коли кожен українець має змогу скористатися своїм конституційним правом на захист – незалежно від майнового стану. І завдяки спільним зусиллям система безоплатної правової допомоги вже відбулася», – сказав міністр юстиції Павло Петренко.

Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Марі Йованович високо оцінила партнерську роботу за цією програмою.

Також серед партнерів центру – міжнародний фонд «Відродження» і канадський проект «Доступна та якісна правова допомога».

За словами секретаря міської ради Дніпра Олександра Санжари, основним генератором електронних послуг і сервісів на найвищому рівні, що наповнили цей клуб, стало Міністерство юстиції.

Центр у Дніпрі обслуговуватиме чотири області – Дніпропетровську, Донецьку, Запорізьку та Кіровоградську.

Подібні правові майданчики створять також у Києві, Львові, Одесі та Харкові,  але дніпровський фактично стане найбільшим.

У Дніпрі відкрили правовий клуб Pravokator/ Фото: Дніпровська міськрада

Загалом такі правові платформи мають стати своєрідними «хабами» ініціатив та проектів у сфері права. Для територіальних громад це надасть можливість підвищити свою правову спроможність і швидше впроваджувати норми, яких вимагають, зокрема, нововведення у законодавстві.

У центрі допоможуть вирішити юридичні колізії та нададуть методичні роз'яснення щодо законодавчих актів, проаналізують ситуацію та залучать для пошуку рішення найкращих експертів.

Платформа працює за принципом «єдиного вікна» для внесення місцевих ініціатив щодо вирішення правових проблем. Це сприятиме вивченню та оцінюванню правових потреб населення.

Одним із ключових напрямів роботи стане вирішення проблем вразливих категорій громадян. Зокрема, внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО, безхатьків, жертв насильства та дискримінацій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>