На Житомирщині землевпорядники ОТГ обмінюються успішним досвідом

На Житомирщині землевпорядники ОТГ обмінюються успішним досвідом

Децентралізація
861
Ukrinform
Під час круглого столу «Клуб земельних інтересів» у Житомирі землевпорядники з різних ОТГ обмінювалися досвідом, аналізували законодавство у сфері земельних відносин та налагоджували механізми взаємодії громад.

Захід пройшов за ініціативи Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми думали над тим, у якому форматі провести круглий стіл. Зрештою дійшли висновку, що землевпорядникам у громадах не вистачає спілкування між собою. Одна із суттєвих проблем – це необізнаність фахівців в окремих питаннях і те, що вони соромляться звернутися за консультацією до колег. Вони не конкуренти між собою, бо прив’язані до землі, яка є власністю громад. Землевпорядникам немає чого ділити, а варто обмінюватися досвідом», - розповів радник Центру з просторового планування та управління ресурсами Олександр Гнітецький.

За його словами, «Клуб земельних інтересів» - це ініціатива Житомирського ЦРМС, яка може успішно стартувати і в інших областях.

Програма дводенного круглого столу сформована на основі запитань і пропозицій, які надійшли від самих громад.

Доказом того, що між землевпорядниками в об’єднаних громадах відсутня ефективна комунікація, є нещодавній приклад із роботи ЦРМС. У Семенівській ОТГ Бердичівського району виникла проблема щодо відведення футбольного поля. Фахівці аналізували різні варіанти і дійшли висновку, що доведеться створювати для цього комунальне підприємство. Натомість у Станишівській ОТГ під Житомиром аналогічну проблему успішно вирішили у значно простіший спосіб. Центр допоміг громадам обмінятися досвідом.

Впродовж першого дня круглого столу у вівторок, 27 березня, представники ОТГ долучилися до роботи у форматі світового кафе, де у групах вирішували, як можна вплинути на підприємства, які не зареєстровані у громадах, але використовують їхні ресурси.

Інженер-землевпорядник Державного підприємства «Житомирський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» Денис Дубінець ознайомив землевпорядників із особливостями роботи з геоінформаційними технологіями та програмними продуктами, які допомагають в інвентаризації земель.

Практичним досвідом роботи з тими, хто не сплачує до місцевих бюджетів кошти за користування землею, та способамии наповнення бюджету поділилася начальник юридичного відділу Малинської міської ради Леся Осадча.

Читайте також: Держпідтримка розвитку тергромад зросла у 30 разів

Під час круглого столу йшлося також про управління робочим часом, мотивацію до роботи та відповідальність за результат.

Захід триватиме і завтра, 28 березня.

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

Фото Ірина Чириця / Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>