Експерт: Великі міста не можна “затискати” об'єднаними громадами

Експерт: Великі міста не можна “затискати” об'єднаними громадами

Децентралізація
1456
Укрінформ
У разі “затиснення” великих міст об'єднаними територіальними громадами території не зможуть розвиватися. 

Про це у коментарі журналістам заявив експерт Іван Лукеря, повідомляє портал “Децентралізація”

“Зараз активно йде процес затвердження перспективних планів. Таким чином, якщо перспективний план “затисне” міста обласного значення і навколо них будуть створені ОТГ, весь сенс розвитку міст і навколишніх територіальних громад пропаде. Тому що окремо місто і окремо громада не можуть розвиватися. Вони розвиватимуться тільки якщо це єдина велика територія. Наведу приклад: біля міста Івано-Франківська створилися дві ОТГ. І одна вулиця – це вулиця міста, а перейти на інший бік – це буде вулиця ОТГ. Це абсолютно негативні приклади, які не можна допускати. На сьогодні вже всі визначилися: хто хотів створити громаду – створили, хто хоче – чекають цього закону. Тому цей закон має набути чинності якнайшвидше”, - зазначив експерт, коментуючи законопроект щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення.

За його словами, законопроект передбачає, що всі міста обласного значення є спроможними територіальними громадами. “Це означає, що до них можуть в порядку закону приєднуватися навколишні територіальні громади без проведення виборів на всій території. У випадку, якщо законопроект буде проголосований, всі міста обласного значення стають об’єднаними територіальними громадами. Тоді навколишні територіальні громади зможуть приєднуватися у добровільному порядку до міст обласного значення”, - заявив Лукеря.

Він також уточнив, що рада, яка прилягає до міста, сама зможе ініціювати приєднання. “Тобто не місто ініціює, а рада, яка прилягає до міста. Є міф, що громада, яка приєднується, не буде мати впливу. Але ж староста увійде у виконавчий комітет, а всі питання бюджету і землі проходять через виконавчий комітет. Є питання різних угод, які можуть укладатися між радою, яка приєднується, і містом”, - додав експерт.

Читайте також: Конкурс проектів "Розвиток територіальних громад" запровадили на Рівненщині

Він поінформував, що в Україні вже створено близько 20 міських ОТГ, які є прикладами того, як місто ефективно працює з селами, які приєдналися.

На думку Лукері, міські голови повинні звернутися до народних депутатів за підтримкою цього законопроекту: “Думаю, що тут немає тих, хто може бути проти, тому що запит йде знизу. 180 мерів найбільших міст, в яких проживає абсолютна більшість населення України, просять цього закону. Як парламент може піти проти більшості населення країни?”.

Експерт наголосив, що законопроект має бути проголосований в цьому місяці, на першому пленарному тижні березня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-