Рада донорів з питань децентралізації визначила маршрутну карту на рік

Рада донорів з питань децентралізації визначила маршрутну карту на рік

Децентралізація
527
Ukrinform
Рада донорів з питань децентралізації визначила маршрутну карту реформи-2018. Серед завдань - прийняття законів з децентралізації, які стимулюють об’єднання та посилюють існуючі громади.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

"Прийняття законів з децентралізації, які стимулюють об’єднання та посилюють існуючі громади; секторальна децентралізація, зокрема впровадження реальних проектів; навчання лідерів ОТГ; розвиток міжмуніципального співробітництва та імплементація принципів гендерної рівності у місцеве самоврядування. Така маршрутна карта завдань з впровадження реформи у  2018 році, якою мають спільно рухатись Мінрегіонбуд та всі міжнародні проекти і програми технічної допомоги Україні", - йдеться у повідомленні. 

Зазначається, що ці завдання були окреслені 13 лютого  на засіданні Ради донорів з питань децентралізації за участі керівництва Офісу Ради Європи в Україні, Представництва ЄС в Україні, Посольства Німеччини в Україні, Швейцарського бюро співробітництва, представництв ПРООН, ОБСЄ, USAID, OECD, проектів U-LEAD, GIZ,  DESPRO, SIDA,  DOBRE, ПУЛЬС, EDGE та інших.

«Сьогодні ми маємо потужну підтримку міжнародних партнерів у впровадженні реформи децентралізації. І для нас наразі головне – міжнародне сприяння й допомога та прийняття парламентом маршрутної карти з 17 законопроектів з децентралізації. Ухвалення цих законів відкриє вікно можливостей для громад в частині спрощення умов для добровільного об’єднання громад та підсилення повноважень ОТГ через передачу управлінських функцій», - наголосив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України та співголова Ради донорів Геннадій Зубко.

За його словами, серед пріоритетних законопроектів по підсиленню громад – розширення повноважень органів місцевого самоврядування в частині управління землею і містобудівною сферою.

«Сьогодні близько семи мільйонів людей проживають в ОТГ і стільки ж прагнуть до об’єднання. Громади, що об’єдналися, вже відчули переваги реформи, адже децентралізація – єдина з усіх реформ, яка вже матеріалізується. Вже зроблено багато роботи, але рішення, які створюють фундамент для громад – ще попереду.  Цього року ми маємо також рухатись у напрямку реалізації проектів з розбудови мережі первинної ланки медицини, нового освітнього простору, центрів надання адміністративних послуг, центрів безпеки громадян, дошкільної освіти та спортивної інфраструктури у громадах», - підкреслив віце-прем’єр-міністр.

Читайте також: Передача земель: угоди з геокадастром підписали вже 99% тергромад

У свою чергу керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні та співголова Ради донорів Беренд де Гроот зазначив, що подальше впровадження і посилення децентралізації, зокрема й в частині навчання лідерів громад, - це командна робота всіх донорських проектів.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-