Передача земель: угоди з геокадастром підписали вже 99% тергромад

Передача земель: угоди з геокадастром підписали вже 99% тергромад

Децентралізація
1681
Ukrinform
Протягом тижня 99% об'єднаних територіальних громад (ОТГ) підписали меморандуми з Держгеокадастром, зробивши таким чином перший крок до отримання земель у власність.

Про це повідомляє Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру.

"657 із 665 ОТГ, які утворені на сьогодні в Україні, і які відповідно до прийнятого урядом розпорядження можуть отримати в комунальну власність держземлі за межами населених пунктів, розпочали відповідну процедуру. 99% громад протягом тижня уклали з головними управліннями Держгеокадастру в своїх областях меморандуми про співпрацю при здійсненні заходів щодо передачі сільгоспземель державної власності у комунальну. Решта ОТГ завершують підготовку до підписання", - йдеться у повідомленні.

У профільному відомстві зауважили, що меморандум - це декларація про наміри, офіційно ж процедура передачі ділянок стартує після того, як рада ОТГ ухвалить на сесії рішення про звернення до Держгеокадастру щодо передачі земель, а Головне управління Держгеокадастру в області отримає відповідне клопотання. У середньому процес передачі земель для однієї ОТГ може тривати близько двох місяців.

Читайте також: У чотирьох областях вже почали передавати землі тергромадам

"Оперативність об'єднаних громад та інтенсивність процесу підписання меморандумів - найкращий доказ того, що земельні ресурси розглядаються ними як основний фактор спроможності, а рішення уряду було не просто довгоочікуваним, а вкрай необхідним. Зараз наше завдання - зробити процес передачі земель максимально оперативним, прозорим та комфортним для усіх сторін", - підкреслив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

Як повідомляв Укрінформ, 31 січня Кабмін схвалив розпорядження щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, що дозволяє провести земельну децентралізацію не вдаючись до змін у законодавстві.

В Україні створено 665 об’єднаних територіальних громад, на території яких є близько 759 тис. га земель сільськогосподарського призначення державної власності, які можуть бути передані у комунальну власність.

Держгеокадастр розпочав процес передачі земель з 1 лютого 2018 року. Для висвітлення стану передачі земель об’єднаним територіальним громадам створено спеціальний портал (otg.land.gov.ua) та для отримання оперативних консультацій з даного питання від фахівців Держгеокадастру запроваджено функціонування гарячої лінії (0 800 502 528).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-