Роздільне збирання сміття впроваджується у 761 населеному пункті

Роздільне збирання сміття впроваджується у 761 населеному пункті

Укрінформ
Роздільне збирання сміття впроваджується у 761 населеному пункті України, а організацію процесу мають забезпечувати органи місцевого самоврядування та місцеві державні адміністрації. 

Про це у відповідь на інформаційний запит Укрінформу повідомив начальник Управління благоустрою територій та комунального обслуговування Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Максим Барінов. 

"В Україні у 761 населених пунктах (без урахування даних АР Крим та міста Севастополь) впроваджується роздільне збирання побутових відходів", - зазначив він. 

За словами Барінова, згідно із ст. 30 Закону "Про місцеве самоврядування в Україні", до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить вирішення питань збирання, транспортування, утилiзацiї та знешкодження побутових вiдходiв.

Крім того, уточнив він, відповідно до законодавства, організацію збирання і видалення побутових відходів, у тому числі відходів дрібних виробників, створення полігонів для їх захоронення, а також організацію роздільного збирання корисних компонентів цих відходів забезпечують органи місцевого самоврядування та місцеві державні адміністрації. 

З 1 січня 2018 року набув чинності пункт "і" ст. 32 Закону України "Про відходи", що передбачає заборону захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. Також з 1 січня цього року набула чинності ст. 82.8. Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає, що захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, тягне за собою накладення штрафу на громадян від вісімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Читайте також: Поводження зі сміттям: спроба №…

Контроль у сфері поводження з відходами, відповідно до Закону України "Про відходи", здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, громадські інспектори з благоустрою населених пунктів. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-