Супрун назвала відкритий у Тернополі Центр політравми

Супрун назвала відкритий у Тернополі Центр політравми "чи не найкращим в Україні"

Укрінформ
Статистика свідчить, що 75 відсотків пацієнтів, які отримали політравми помирають ще до того, як потрапити в лікарню.

Тому важливо, щоб були спеціальні центри, куди можна швидко доправити таких постраждалих, підкреслила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун під час відкриття Центру політравми на базі Тернопільської університетської лікарні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Перші години є найважливішими для пацієнтів, це час, коли вони можуть або померти, якщо їм вчасно не надати допомогу, або вижити, коли лікарі оперативно їх рятуватимуть. Є статистика – 75% пацієнтів із політравмами помирають ще до того, як потрапити в лікарню. Тому дуже важливо, щоб «швидка» мала куди привезти пацієнтів із політравмами - ось у такі відділення, яке є в Тернополі. А воно, на мій погляд чи не найкраще в Україні», - сказала Супрун.

Вона відзначила, що в тернопільському центрі є все належне обладнання, яке дозволяє надавати допомогу за міжнародними стандартами, але головне — підготовка людей, які рятуватимуть пацієнтів. Адже багато з медиків, які працюють у цій лікарні, вже пройшли курси підтримки життя під час травми. Бо це дуже специфічна допомога. Вона має надаватися комплексно та системно.

Супрун оглянула структурні підрозділи Центру політравми, відділення інтенсивної терапії, операційні блоки для виконання невідкладних маніпуляцій та хірургічних втручань, ортопедичний стаціонар з операційним блоком на чотири операційних, укомплектованих найсучаснішим обладнанням.

В.о. міністра побувала й у відділенні реабілітації, що займається реабілітацією пацієнтів з перших днів після травми до повного відновлення функції, поспілкувалася із медиками.

Читайте також: Супрун відкрила на Рівненщині Центр лікування нейротравм для учасників АТО

Як зазначив у розмові з кореспондентом Укрінформу начальник обласного управління охорони здоров’я Василь Богайчук, на реконструкцію Центру політравми в Тернополі було використано 4,4 млн грн бюджетних коштів та 1,5 млн грн позабюджетних коштів.

Лікарі - хірурги різного профілю, котрі працюватимуть у нововідкритому Центрі пройшли спеціалізовані курси UTLS (Ukrainian Trauma Life Support). Цей навчальний курс "Підтримка життя під час травми" базується на найсучасніших підходах до лікування травм. Мета таких курсів - покращення продуктивності та якості медичної допомоги в ситуаціях високого ризику.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-