Вибори в ОТГ: у трьох областях деякі дільниці відкрились із запізненням

Вибори в ОТГ: у трьох областях деякі дільниці відкрились із запізненням

1308
Ukrinform
У Дніпропетровській, Івано-Франківській та Запорізькій областях деякі виборчі дільниці на перших виборах депутатів та місцевих голів відкрилися із запізненням.

Про це повідомляється на офіційному сайті Громадянської мережі ОПОРА. 

"Дві виборчі дільниці на Дніпропетровщині невчасно розпочали процедуру голосування. Станом на 8:07 дільниця №120473 в селі Саксагань П'ятихатського району Дніпропетровської області не відкрилася для виборців. Відповідно, дільниця вчасно не розпочала процедуру голосування. Також дільниця №120588 в селі Водяне Софіївського району відкрилася лише о 8:30. За інформацією спостерігачів ОПОРИ, у членів комісії не збігалася кількість отриманих виборчих бюлетенів із виборів сільського голови", - ідеться в повідомленні. 

Читайте також: Сьогодні у 51 об’єднаній громаді проходять перші вибори

Як зазначається, на Прикарпатті із запізненням відкрилась єдина ДВК - у с. Войнилів (Войнилівська ОТГ, №260280) - через затягнуту процедуру ранкового засідання. Решта 21 виборча дільниця у 8 об'єднаних громадах Івано-Франківської області, де відбуваються перші місцеві вибори голів громади і депутатів місцевих рад, за повідомленням із територіальних виборчих комісій, відкрилися вчасно.

У Запорізькій області три виборчі дільниці Благовіщенської ОТГ відкрилися із запізненням у зв'язку з перерахуванням бюлетенів та пломбуванням виборчих скриньок. Зокрема, виборча дільниця №230259 відкрилася із запізненням на 13 хвилин та розпочала свою роботу о 08:13. Виборча дільниця №230244 відкрилася на 14 хвилин пізніше, ніж мала, а виборча дільниця №230243 - на 24 хвилини. За даними спостерігачів ОПОРИ, у Новоолексіївській ОТГ усі чотири виборчі дільниці відкрилися вчасно.

Згідно з.1 стю 77 ЗУ "Про місцеві вибори" голосування проводиться з 8 до 20 години без перерви. 

Вибори 24 грудня охоплюють 17 областей України. Зокрема, у Вінницькій області вони відбуваються в 1 об’єднаній територіальній громаді, у Волинській – в 1, у Дніпропетровській – 3, у Запорізькій – 2, в Івано-Франківській – 3, у Київській – 3, у Львівській – 2, у Миколаївській – 7, в Одеській – 2, у Полтавській – 7, у Рівненській – 1, у Сумській – 1, у Херсонській – 2, у Хмельницькій – 6, у Черкаській  – 2, у Чернівецькій – 4, у Чернігівській – 4.

З 51 ОТГ 5 є міськими громадами, 30 – сільськими, 16 – селищними. До складу ОТГ увійшли 256 місцевих рад (міських – 7, селищних – 19, сільських – 230).

Вибори депутатів міських рад відбуваються за пропорційною виборчою системою із закріпленням кандидатів від місцевих організацій політичних партій у територіальних виборчих округах. Депутати сільських та селищних рад обираються за мажоритарною виборчою системою відносної більшості у одномандатних виборчих округах. Вибори міських, сільських та селищних голів відбуваються за однотуровою системою, оскільки у жодному з міст немає 90 і більше тисяч виборців.

За попередніми підрахунками, у цих виборах можуть взяти участь понад 356,5 тисячі осіб.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-