На Одещині почали тестувати проект телемедицини

На Одещині почали тестувати проект телемедицини

1585
Ukrinform
На базі приймально-діагностичного відділення Окнянської райлікарні Одеської області запустили сільський проект телемедицини, який здобув позитивні відгуки з боку пацієнтів і лікарів.

Про це голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов заявив на зустрічі з групою представників відділу охорони здоров’я Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) на чолі з Джері Дібл, повідомляє прес-служба ОДА. 

"Протягом наступних двох-трьох тижнів проект телемедицини, що реалізується на базі приймально-діагностичного відділення в Окнянському районі, буде представлено широкому загалу. Кожен працівник фельдшерського пункту має валізу для первинної діагностики: в неї входять електрокардіограф, глюкометр, ендоскоп для відеопередач, спірограф та інші діагностичні апарати. Все це приладдя підключено до планшета, який одразу передає дані спеціалістам райлікарні", - зазначив Степанов.

Читайте також: Рада прийняла президентський закон про сільську медицину

За його словами, головна особливість нової системи - можливість отримувати дистанційно рекомендації спеціалістів за результатами досліджень. Фельдшер приходить на виклик до пацієнта, проводить на місці дослідження і з допомогою планшета передає інформацію в телемедичний центр. Її одразу бачить сімейний лікар чи - за потреби - спеціалісти районної лікарні, які надають консультацію за 10-15 хвилин. Так само за небхідності можуть підключитися спеціалісти обласної лікарні.

Степанов проілюстрував ситуацію конкретним прикладом: "Місцевий мешканець традиційно прийшов до фельдшера зі скаргою на біль у серці. Раніше, у типовій ситуації, фельдшер відправляв такого пацієнта до райлікарні. Однак у рамках цього проекту, який реалізують на базі приймально-діагностичних відділень райлікарні, хворий отримав попередній діагноз протягом 15 хвилин".

"У подальшому кожна амбулаторія матиме автомобіль, аби лікар міг доїхати до села у разі необхідності. Завдяки телемедицині знизиться показник звернень до швидкої допомоги та лікарень", - додав голова ОДА.

У свою чергу представник USAID Дібл розповіла про низку проектів, які організація планує реалізувати в Україні, зокрема у сфері реімбурсації, та проект у сфері розвитку системи охорони здоров'я.

Під час зустрічі йшлося також про п'ятирічний проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», який реалізується в Україні за підтримки Агентства міжнародного розвитку США.

Реімбурсацією у міжнародній практиці охорони здоров’я називають процес, за допомогою якого система охорони здоров’я впливає на доступність лікарських препаратів та медичних послуг для населення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>