Sea Breeze-2017: в Одесі закрили масштабні навчання

Sea Breeze-2017: в Одесі закрили масштабні навчання

Фото
1364
Ukrinform
У Будинку офіцерів оперативного командування "Південь" ЗС України відбулась урочиста церемонія закриття українсько-американських навчань Sea Breeze-2017. 

В офіційному заході взяли участь командувач Військово-Морських сил Збройних сил України віце-адмірал Ігор Воронченко, керівники навчань з української та американської сторін, військовослужбовці 16 країн-учасниць та представники влади Одеської області, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"У міжнародних навчаннях, що успішно завершилися на півдні Україні, здобули цінний практичний досвід понад 3 тисячі військовослужбовців, команди 30 кораблів, стільки ж літальних апаратів, а також близько ста одиниць бронетанкової та автомобільної техніки. Які особливості навчань? Насамперед було апробовано діяльність морського операційного штабу, який буде впроваджено до кінця поточного року в організаційно-штатні структури ВМС України. Будуть також враховані слушні пропозиції, надані старшими офіцерами підрозділів США, Великої Британії, Канади, Норвегії щодо формування засад роботи операційного штабу. Однак уже планування та управління операціями навчань Sea Breeze -2017 здійснено за стандартами штабів НАТО", - зазначив Воронченко.

За словами віце-адмірала, під час двотижневих навчань військовослужбовцями багатонаціонального угруповання проведено близько 60 спільних групових навчань берегової фази, в тому числі 6 висадок морського десанту, виконано понад 800 стрибків із парашутом та 280 занурень у Чорне море загальною тривалістю 80 годин перебування під водою. Кораблі країн-партнерів пройшли під час навчань більш як 5 тисяч морських миль, авіація здійснила 310 вильотів загальною тривалістю нальоту 241 година.

"Ці факти красномовно свідчать: разом ми сильні й спроможні виконувати завдання щодо стабілізації обстановки в кризовому районі, а також підтримання миру на Чорному морі", - сказав Воронченко, відзначивши особливу підтримку при підготовці міжнародних навчань з боку посольств США та Великої Британії в Україні.

Водночас командувач ВМС України зауважив, що "на цьогорічних навчаннях ми не бачили на флагштоці Великоланівського полігону прапора Республіки Молдова - 17-ї країни, військовослужбовці якої раніше брали участь у міжнародних навчаннях. Про неприбуття молдовського підрозділу нам було повідомлено за добу до старту Sea Breeze-2017. Але я впевнений, що наступного року прапор Молдови майорітиме серед прапорів півтора десятка країн-партнерів. Адже підтримка миру в Чорноморському регіону є нашою спільною справою".

За словами керівника Sea Breeze-2017 з американської сторони Мет'ю Лемана, "підготовка, яку пройшли під час навчань наші військовослужбовці, сприяє взаємодії, посилює рівень безпеки і стабільності у регіоні. Кожний військовослужбовець і кожна країна-учасниця можуть пишатися результатами, досягнутими під час операцій Sea Breeze-2017. А Україна, яка приймала навчання з з 90-х років, може пишатися більше за всіх. Хочу висловити подяку за планування й управління цими успішними навчаннями, зокрема, капітану 1 рангу Риженку, полковнику Гнасевичу, які очолювали морські й повітряні компоненти навчань".

Читайте також: Sеа Breeze -2017: морпіхи десантувались на Дунаї і звільнили від "терористів" аеропорт

Цього року Sea Breeze-2017, додав капітан 1 рангу Леман, "вийшли на новий рівень планування і масштабів операцій. Від слідування за підготовленим сценарієм - до проведення навчань у режимі "вільної гри", в якій офіцери ВМС України здійснювали успішне керівництво операціями повітряного, морського  і сухопутного компоненту. Серед таких операцій - знищення "ворожої" субмарини, перехоплення судна з ядерними матеріалами та звільнення заручників. З боку США у цих навчаннях вперше були задіяні новітні конвертоплани ЗСУ США, літак P8 Poseydon, а також два сучасні кораблі й підрозділи військ особливого призначення".

"Хоча навчання Sea Breeze-2017 завершилися, але США залишаються вірними своїм партнерам і союзникам у цьому регіоні. Наші сили будуть продовжувати операції у Чорному морі: будемо використовувати кожну можливість для регулярного проведення спільних навчань, в тому числі чекатимемо планування й проведення Sea Breeze-2018",- наголосив капітан 1 рангу Леман.

На церемонії закриття міжнародних навчань виступили також керівник Sea Breeze-2017 з української сторони капітан 1 рангу Олексій Неїжпапа та заступник голови Одеської облдержадміністрації Сергій Колебошин.

Великій групі українських та зарубіжних військовослужбовців, які відзначились під час проведення різних операцій навчань Sea Breeze-2017, командувач ВМС Воронченко вручив державні ордени та відзнаки Міністерства оборони України.

Церемонія закриття міжнародних військових навчань "Сі Бриз-2017" / Фото: Ляшонок Сергій. Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>