Росія формує біля кордону з Україною дивізію з 10 тисяч військових

Росія формує біля кордону з Україною дивізію з 10 тисяч військових

Укрінформ
Багатонаціональна інспекційна група (Україна, Канада та Данія) підтвердила порушення Росією положень Віденського документу 2011 року (ВД-2011) про заходи зміцнення довіри та безпеки. Зокрема, під час інспекції 16-19 січня зазначеного району на території Ростовської області РФ виявлено формування 150 мотострілкової дивізії чисельністю 10 тисяч військовослужбовців.

Про це повідомляється на сторінці Генерального штабу ЗС України у Facebook.

"Багатонаціональна інспекційна група підтвердила недотримання Російською Федерацією положень ВД-2011 щодо надання інформації про військові сили всім державам-учасницям ОБСЄ. Поблизу кордонів з Україною формується 150 мотострілкова дивізія, яка налічує більше 10 тисяч військовослужбовців. Зазначена інформація надана інспекційній групі представниками міноборони Росії. Оприлюднена дата початку формування дивізії 10 січня 2017 року", - йдеться у повідомленні.

В Генштабі зазначили, що це суперечить інформації, яку сама ж Російська Федерація надала державам-учасницям офіційною мережею ОБСЄ у листопаді 2016 року: "Зокрема, Росія повідомила, що не планує у 2017 році збільшення чисельності особового складу регулярних формувань та бойових частин у відповідності з пунктом 10.3 ВД-2011".

Крім цього, Росією порушено пункт 10.3.3 ВД-2011, в якому зазначається, що у випадку, коли така інформація не може бути представлена в щорічному обміні воєнною інформацією, ця інформація буде надаватися офіційною мережею ОБСЄ за 42 доби до такого збільшення чисельності особового складу або з початком такого збільшення. 

За даними Генштабу, головною метою інспекції було перевірити, чи дійсно РФ проявляє відкритість та транспарентність своєї військової діяльності, як це передбачає Віденський документ 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки (далі - ВД-2011). 

"Результати інспекції будуть доведені до держав-учасниць ОБСЄ у терміни, визначені ВД-2011, тобто протягом 14 діб після завершення контрольного заходу. Зокрема, буде надано офіційний звіт про хід інспекції зазначеного району, який розповсюджуватиметься офіційною мережею ОБСЄ", - повідомили у ГШ ЗСУ. 

Найближчими днями відбудеться брифінг начальника Управління верифікації Генерального штабу ЗСУ з питань інспекційної діяльності України в рамках ОБСЄ та в умовах російської агресії, в ході якого буде поінформовано громадськість щодо проведення інспекції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-