Зеленський ввів у дію рішення РНБО про гарантії безпеки для України

Зеленський ввів у дію рішення РНБО про гарантії безпеки для України

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 січня 2026 року "Про гарантії безпеки для України".

Як передає Укрінформ, відповідний указ №111/2026 оприлюднений на сайті Президента.

“Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 січня 2026 року "Про гарантії безпеки для України", - йдеться у документі.

Контроль за виконанням рішення РНБО, введеного в дію цим указом, покладений на секретаря Ради національної безпеки і оборони України Рустема Умєрова.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Читайте також: Вадефуль назвав одну з ключових гарантій безпеки, яку Європа може надати Україні

Як ідеться в рішенні, розглянувши пропозиції щодо надання Україні гарантій безпеки, підготовлені за результатами роботи делегації України для участі в переговорному процесі зі Сполученими Штатами Америки та іншими міжнародними партнерами України, а також із представниками Російської Федерації щодо досягнення справедливого і сталого миру, РНБО вирішила Міністерству закордонних справ спільно з Міністерством оборони в установленому порядку невідкладно підготувати та подати Президентові України проєкти міжнародних договорів щодо гарантій безпеки для України.

Як повідомляв Укрінформ, 4-5 лютого у столиці Об'єднаних Арабських Еміратів – Абу-Дабі – відбувся другий раунд тристоронніх переговорів за участю делегацій України, США та РФ.

За його підсумками глава української делегації Умєров заявив, що протягом двох днів делегації України, США та Росії детально обговорювали невирішені питання, серед яких – методи упровадження перемирʼя та моніторинг припинення воєнних дій.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-