У Львові проходить неформальне засідання Ради ЄС
Про це повідомив у Фейсбуці начальник Львівської ОВА Максим Козицький, передає Укрінформ.
Зазначається, що участь у ньому беруть європейська комісарка з питань сусідства та розширення Марта Кос, міністерка з європейських справ Данії Марі Б’єрре, віцепрем’єр-міністр з питань євроатлантичної інтеграції України Тарас Качка, міністри та представники дипломатичного корпусу різних держав.
“Під час заходу обговорять можливість впровадження підходу «frontloading» – механізму, який дозволить Україні та Молдові розпочати підготовку до наступних етапів переговорів ще до їхнього офіційного старту. Це тимчасове, але стратегічно значуще рішення, покликане мінімізувати наслідки угорського вето”, - наголосив начальник ОВА.
За його словами, сама зустріч має сильний політичний зміст, і її проведення у Львові – чіткий сигнал: Європа підтримує нас.
“Щиро вдячний Данії, яка нині головує в ЄС, та пані Марі Б’єрре за послідовну підтримку нашої держави. Вдячний усім державам-членам ЄС за витримку, солідарність і спільну працю, спрямовану на посилення України та обʼєднаної Європи у цей вирішальний час”, - додав Козицький.
Як повідомлялося, Європейський парламент закликав Раду ЄС визначити, що в Угорщині існує «чіткий ризик серйозного порушення цінностей ЄС» згідно зі ст. 7(1) Договору про ЄС, та перейти до наступного етапу процедури за цією статтею, що в перспективі може включати обмеження права голосу країни в Раді ЄС.
Фото: facebook.com/kozytskyy.maksym.official