Завтра у Женеві відбудуться переговори між США, Україною і ЄС щодо «мирного плану» - CNN

Завтра у Женеві відбудуться переговори між США, Україною і ЄС щодо «мирного плану» - CNN

Укрінформ
У неділю, 23 листопада, Сполучені Штати, Україна та країни ЄС проведуть переговори щодо "мирного плану" Дональда Трампа.

Про це повідомляє CNN, передає Укрінформ.

Як зазначається, міністр армії США Ден Дрісколл та його команда сьогодні вранці прибули до Женеви (Швейцарія), де він зустрінеться з українськими високопосадовцями, щоб обговорити подальші кроки на шляху до миру.

"Державний секретар США Марко Рубіо та спеціальний посланник Стів Віткофф приєднаються до переговорів завтра у Женеві. Мета — узгодити формулювання до зустрічі Президента України Володимира Зеленського з Президентом Дональдом Трампом", - пише CNN.

Видання зазначає, що також запланована зустріч між російською та американською делегаціями для обговорення запропонованого мирного плану, яка «відбудеться швидко», але не в Женеві. Чиновник, який говорив на умовах анонімності, відмовився уточнити, де і коли відбудеться ця зустріч.

Як повідомлялося, секретар Ради національної безпеки і оборони України Рустем Умєров заявив, що між високопосадовцями України та США цими днями розпочинаються консультації щодо можливих параметрів майбутньої мирної угоди.

Президент Володимир Зеленський підписав указ про створення делегації України для участі в переговорному процесі зі США та іншими міжнародними партнерами, а також із представниками РФ щодо досягнення справедливого і сталого миру. Очолив делегацію керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.

Читайте також: Мирний план США для України вимагатиме додаткової роботи - лідери ЄС

Президент США Дональд Трамп підтвердив 21 листопада, що його адміністрація встановила наступний четвер як кінцевий термін для того, щоб Україна погодилася на план Білого дому щодо припинення російської війни.

Раніше американські ЗМІ поширили інформацію про те, що адміністрація Трампа проводила таємні консультації з Кремлем з метою розробки нового плану щодо припинення війни в Україні. 

З публікації Axios стало відомо, що цей план складається із 28 пунктів та поділяється на чотири загальні категорії: мир в Україні, гарантії безпеки, безпека в Європі, а також майбутні відносини США з Росією та Україною.

Президент Володимир Зеленський після розмови із віцепрезидентом США Джей Ді Венсом заявив у п’ятницю, що Україна, США та Європа працюватимуть на рівні радників, щоб шлях до миру став дійсно працездатним.

Фото: freepik

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-