Стефанчук: Ключ до завершення війни - у Путіна, але ми маємо змусити його ним скористатися
На цьому наголосив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час спільного брифінгу з президенткою Бундестагу Юлією Клекнер, передає кореспондент Укрінформу.
«Ми в Україні точно знаємо, що війна триває вже дуже довго. І, на превеликий жаль, ключ до її завершення знаходиться в однієї людини — у Путіна. А наша спільна задача - зробити все, щоб він дістав цей ключ і завершив цю страшну війну», – сказав він.
За його словами, міжнародна спільнота має зробити все можливе, аби змусити Росію припинити війну, яка забирає тисячі життів і становить загрозу всьому цивілізованому світові.
Спікер парламенту також наголосив на небезпеці «втоми від війни», що дедалі частіше лунає у публічному просторі.
«Ми дуже добре розуміємо, що означає втома від війни. Але я найбільше боюся втоми того воїна, який на передовій боронить і Україну, і весь цивілізований світ від подальшого вторгнення Російської Федерації», – підкреслив Стефанчук.
Він зазначив, що війна – це не лише битва за території, а передусім – боротьба духу та цінностей.
«Війна - це страшна річ, але війна - це, насамперед, битва духів і характерів. І тому ми повинні перемогти у цій війні, тому що ми сильніші, тому що за нами стоїть правда, тому що ми відстоюємо демократичні цінності і принципи, на яких побудовані наші держави і сформовані наші суспільства», - резюмував Голова Верховної Ради.
Як повідомляв Укрінформ, за словами, президентки Бундестагу Юлії Клекнер, Німеччина, зокрема її парламент, усвідомлює, що Україна бореться за свою долю та захищає демократію в Європі, тому продовжать надавати Україні потужну підтримку.
Фото Укрінформу можна купити тут.