Про вплив на НАБУ Христенка свідчать аутентичні записи його розмов - СБУ

Про вплив на НАБУ Христенка свідчать аутентичні записи його розмов - СБУ

Укрінформ
Про вплив на Національне антикорупційне бюро України нардепа від забороненої в Україні проросійської партії ОПЗЖ Федора Христенка, зокрема, свідчать і аутентичні записи його власних розмов.

Про це розповіли у Службі безпеки України, коментуючи заяви про нібито «тиск на певних людей, аби вони свідчили, що в НАБУ дійсно є російські впливи», повідомляє Укрінформ.

«Жодного тиску на «певних людей» не відбувається і відбуватись не може. А про вплив на НАБУ нардепа від забороненої в Україні проросійської партії ОПЗЖ Федора Христенка, зокрема, свідчать і аутентичні записи його власних розмов», - заявили у СБУ.

Окремо в установі нагадали, що під час обшуків за місцем проживання нардепа в Україні (в будинку, де зараз мешкають його близькі родичі) було виявлено матеріали негласних слідчих дій та анкети детективів НАБУ.

«Тож будь-які заяви представника проросійської партії ОПЗЖ про «небезпеку, яка загрожує життю», вважаємо спробою уникнути кримінальної відповідальності», - зазначили у спецслужбі.

У СБУ нагадали і про те, що раніше Христенку, який від початку повномасштабного вторгнення покинув територію України, заочно було повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1, ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану) та ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального Кодексу України.

Окремо у СБУ поінформували, що «усі заяви та чутки про те, що нібито співробітник НАБУ Руслан Магамедрасулов займався документуванням одного з відомих українських бізнесменів, не відповідають дійсності».

Читайте також: Інформація про Магамедрасулова, яку оприлюднили в СБУ, до обшуків НАБУ була невідома - Кривонос

«Як встановило розслідування, фігурант мав контакти з представниками країни-агресора та виступав посередником у продажі партій технічної коноплі свого батька до РФ (республіка Дагестан). Вивчивши матеріали справи і ґрунтовну доказову базу, суд відправив Р. Магамедрасулова під варту до 16 вересня без права на заставу», - заявили у спецслужбі.

В установі вважають неприпустимими будь-які заяви третіх осіб, які «свідомо маніпулюють фактами, субʼєктивно оцінюють оприлюднені СБУ матеріали, «забуваючи» про торгівлю з РФ».

У СБУ нагадали, що раніше Магамедрасулову було оголошено підозру за ст. 111-2 (пособництво державі-агресору) ККУ, і що він підозрюється у веденні бізнесу в РФ (виступав посередником у продажі партій технічної коноплі свого батька до республіки Дагестан).

За даними спецслужби, підозру та запобіжний захід у вигляді тримання під вартою отримав також батько цього співробітника НАБУ, громадянин РФ Сентябр Магамедрасулов.

Читайте також: Христенко може бути причетний до організації виїзду олігарха Боголюбова з країни - Малюк

«Вважаємо розповсюдження нічим не підтверджених маніпулятивних заяв щодо даних резонансних кримінальних проваджень спробою чинити публічний тиск на представників судової гілки влади», - зазначили правоохоронці.

Як повідомлялося, Офіс генерального прокурора спільно із СБУ затримали одного із керівників детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова щодо пособництва росіянам.

У Службі безпеки України заперечили, що затримання та арешт Магамедрасулова відбулися через політичні мотиви.

Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Фото: polygraf.net

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-