Греція займає «дуже принципову позицію» щодо територіальної цілісності України - голова Радбезу ООН

Греція займає «дуже принципову позицію» щодо територіальної цілісності України - голова Радбезу ООН

Укрінформ
Постпред Греції при ООН Евангелос Секеріс, який головує в Раді Безпеки у травні, наголошує на принциповій позиції його країни щодо територіальної цілісності України в контексті переговорів при припинення російської війни.

Як передає Укрінформ у Нью-Йорку, про це Секеріс сказав журналістам у четвер на брифінгу з приводу початку головування його країни в РБ ООН.

Він зазначив, що хоча питання російської війни не передбачено в порядку денного на поточний місяць з «технічних» причин (Росія блокує його включення), Рада Безпеки обовʼязкового обговорюватиме ситуацію в Україні на запит членів Радбезу.

Він зауважив, що Греція разом з іншими країнами ЄС, представленими в Радбезі, ініціювала обговорення російської війни на попередніх засіданнях.

Постпред нагадав, що на початку березня Україна і США досягли домовленостей стосовно припинення вогню, і Греція підтримує ці зусилля на чолі з Америкою. «Ми шкодуємо, що Росія ще не долучилася до цієї угоди… - сказав голова Радбезу - Побачимо, що з цього вийде… Це те, за чим ми повинні дуже уважно стежити».

Він підкреслив, що Греція солідарна з Україною.

«Ми, як Греція на національному рівні, займаємо дуже принципову позицію на користь поваги до міжнародного права, принципів незалежності, проти будь-яких порушень суверенної і територіальної цілісності України, і ми солідарні з Україною», - сказав дипломат.

Припинення вогню має привести до справедливого, всеосяжного і тривалого миру через дипломатію, але відповідно до Статуту ООН, який підтримує суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України, зазначив постпред.

Читайте також: Британія в ООН закликала Росію до негайного припинення вогню в Україні

За його словами, Україна «повинна і має право вирішувати своє власне майбутнє і приймати ту мирну формулу», яка її влаштовує.

«Не може бути обговорення миру без України і, я б сказав, без Європи», - наголосив голова Ради Безпеки.

Головування в Раді Безпеки змінюється щомісяця поміж 15 її членами. У квітні головувала Франція, у червні – черга Гаяни, у липні - Пакистану.

Як повідомляв Укрінформ, Європейський Союз та низка інших країн наполягають на необхідності притягнення російського керівництва до відповідальності за воєнні злочини проти України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-