
Рада МАГАТЕ розгляне російський удар по саркофагу ЧАЕС - Сибіга поговорив із Гроссі
Про це глава української дипломатії повідомив у соцмережі X, передає Укрінформ.
“Я мав термінову зустріч із генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі в Мюнхені, щоб обговорити з ним удар російського безпілотника по Чорнобильській станції. Передав лист міністра енергетики України про його наслідки. Ми закликаємо до рішучої міжнародної реакції на ядерний шантаж Росії”, – зазначив Сибіга.
За його словами, сторони також обговорили продовження російської окупації Запорізької АЕС.
“Росія продовжує блокувати ротації МАГАТЕ та тримати АЕС у заручниках. Домовилися, що ЗАЕС має повернутися під контроль України. І Чорнобиль, і Запоріжжя будуть обговорюватися на наступному засіданні Ради МАГАТЕ”, – наголосив міністр.
Своєю чергою гендиректор МАГАТЕ у соцмережі Х зауважив, що під час зустрічі наголосив на важливості гарантування безпечної ротації експертів агентства, які працюють на окупованій Росією Запорізькій АЕС. "Продовжимо наш конструктивний діалог", - додав він.
Також Сибіга закликав лідерів, які сьогодні збираються на Мюнхенській безпековій конференції, силою примусити Росію до миру, після її атаки на Чорнобильську АЕС.
“Російський безпілотник вразив Чорнобиль, пошкодивши нове безпечне укриття і спричинивши пожежу на місці однієї з найстрашніших ядерних катастроф в історії. Лідери, які збираються сьогодні в Мюнхені, стоять перед вибором: зупинити Росію або зіткнутися зі світовою катастрофою. Росію треба силою примусити до миру”, – написав Сибіга у соцмережі X.
Як повідомляв Укрінформ, російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив вночі 14 лютого в укриття над зруйнованим 4-м енергоблоком Чорнобильської атомної станції.
Внаслідок удару і пожежі пошкоджено цілісність зовнішньої оболонки Нового безпечного конфайнменту та обладнання в гаражі технічного обслуговування кранів.
"Укриття" (також відоме як "Саркофаг") - ізоляційна споруда над четвертим енергоблоком ЧАЕС, побудована після вибуху реактора 4-го енергоблока.
14-16 лютого у Мюнхені відбудеться щорічна конференція з питань безпеки, яка збирає глав держав та урядів, керівників міжнародних організацій, лідерів громадянського суспільства, експертів, дипломатів.