Замовити пресконференцію в Укрінформі

реклама

Як працюватиме зміна місця служби у застосунку «​Армія+»

Як працюватиме зміна місця служби у застосунку «​Армія+»

Блоги
Укрінформ
Чому запуск переведень у «​Армія+» - революційний крок у зміні українського війська

Що спільного між приватним бізнесом і військом? На перший погляд, здавалося б, нічого. Насправді вони мають майже однакову структуру. Тільки специфіка відрізняється. Спробуйте уявити, що у приватному бізнесі існують перепони для того, щоб перевестися із одного відділу в інший? Що HR-менеджери читають ваше прохання, дзвонять вам і кажуть: "Не доцільно". Не можете? А у війську легко можуть.

Утім, ці часи поступово відходитимуть у минуле, оскільки ми у застосунку Армія+ запустили сервіс, завдяки якому можна перевестися у бажану військову частину доволі швидко. І це – буквально революційний крок, який змінює застарілі уявлення про військо й ще більше нас наближає до формату армії, де сервіси гортаються навколо захисників, а не навпаки.

НАВІЩО ЦІ ПЕРЕВЕДЕННЯ ПОТРІБНІ?

Спитаєте ви. І тут хочеться повернутися до аналогії з бізнесом у контексті роботи із персоналом. Майже усі компанії говорять, що головне для них – кадри. Бо саме кадри створюють цінність їхньому продукту, оскільки в ньому – ідеї, емоції й бажання зробити щось значуще. Тому кадрам створюють усі можливості для розвитку.

Такий самий підхід має бути й у війську. Сили оборони потребують вмотивованих людей, які бажають розвиватися у цій сфері. І таких є чимало. Просто свого часу вони могли потрапити не на своє місце, де немає простору для втілення амбіцій. Тому ми маємо дати усі можливості для наших цінних кадрів реалізовувати себе. Й обрати місце для служби, де всі знання і вміння можна буде застосувати по максимуму – саме така можливість.

КУДИ МОЖНА БУДЕ ПЕРЕВОДИТИСЯ?

Є різні шляхи переведення:

  • з тилової військової частини до бойової;
  • з тилової військової частини до тилової:
  • з бойової військової частини до бойової;
  • з бойової військової частини до тилової.

Але у останньому випадку переведення треба буде підтвердити висновком ВЛК. У ньому має бути зазначено, що людина не може виконувати обов'язки у бойовій частині через стан здоров'я.

Тилові – частини тилового та оперативного забезпечення, вищі військові навчальні заклади, навчальні центри, ТЦК та СП тощо.

Бойові – частини, що безпосередньо беруть участь у бойових діях на лінії бойового зіткнення. Перелік бойових частин, куди можна перевестися, формує та оновлює Генеральний штаб ЗСУ.

А ЯК ЦЕ ПРАЦЮВАТИМЕ?

Як я вже сказала вище, необхідно буде подати рапорт у застосунку «​Армія+». Усе оформлення займає 15-20 хвилин. Логіка рапорту інтуїтивно зрозуміла. На кожному кроці ми залишили підказки, що і як заповнювати, а також які документи до рапорту треба прикріпити. У цьому випадку мова про копію військового квитка чи посвідчення офіцера, а також рекомендаційний лист від нової бригади. При переведенні з бойової частини у тилову треба буде додати і висновок ВЛК.

Після подачі рапорту шлях наступний. Рапорт потрапляє у Кадровий центр ЗСУ, який має перевірити його протягом 72 годин. Якщо все добре, то Кадровий центр ЗСУ готує наказ і передає його на підпис або головнокомандувачу ЗСУ, або начальнику Генштабу ЗСУ протягом 24 годин.

ЧОМУ ЗМІНА МІСЦЯ СЛУЖБИ У АРМІЯ+ – РЕВОЛЮЦІЙНА?

Переведення цієї можливості у онлайн скорочує увесь процес погодження з кількох місяців, як це було раніше, до кількох днів.

Ваш рапорт не загубиться, як це могло бути із паперовим. На кожну зміну статусу приходитиме пуш, щоб людина була в курсі, як просувається розгляд. Найголовніше – рапорт не треба погоджувати із командиром, оскільки він потрапляє одразу в СЕДО Кадрового центру ЗСУ. Є певні випадки, у яких знадобиться погодження командира, а саме при переводі з бойової частини у бойову. Але цими питаннями опікуватиметься Кадровий центр.

Також процес зміни місця служби має вичерпний перелік відмов, а саме:

  • Людина прослужила у поточній частині менш як 6 місяців;
  • З моменту попереднього переведення за її ініціативою минуло менш як рік;
  • Не вистачає документів.

За правильним виконанням алгоритму слідкуватиме структурний підрозділ Міноборони, відповідальний за захист прав військовослужбовців. Це відбуватиметься через систему випадкових перевірок: щомісяця цей підрозділ у довільному порядку обиратиме і розглядатиме звернення на переведення. Якщо знайдуть порушення – рапорт розглянуть повторно протягом 24 годин.

*   *   *

Запуск у ЗСУ – перший етап тестування. Кадрова політика в Силах Оборони – складна сфера, зміни в якій можуть мати значні наслідки щодо боєготовності війська. За підсумками першого етапу можна буде оцінювати перспективи до подальших змін та масштабування у Силах оборони. Перші дані вже говорять самі за себе: понад 1500 рапортів опрацьовано, понад 500 із них – погоджені.

Цифровізація незворотна. Наша велика ціль – масштабувати зміну місця служби для всіх військових. Бо «Армія+» та зручний механізм переведень мають бути реалізовані у всіх Силах оборони. І ми це зробимо.

Катерина Черногоренко, заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-