Участь РФ у другому Саміті миру можлива за форматом Чорноморської зернової ініціативи - Кулеба

Участь РФ у другому Саміті миру можлива за форматом Чорноморської зернової ініціативи - Кулеба

Укрінформ
Україна не прагне прямих контактів з Росією на другому Глобальному саміті миру, однак при цьому можна вдатися до досвіду Чорноморської зернової ініціативи.

Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив в ефірі телемарафону «Єдині новини», коментуючи питання журналістки про формат другого Саміту миру та про потенційних представників РФ на цьому заході.

«У нас є дуже успішний досвід переговорів щодо Чорноморської зернової ініціативи. Тоді Україна вела перемовини з Туреччиною і з ООН, потім Туреччина і ООН вели перемовини з Росією. Угода виглядала як документ, підписаний між Туреччиною, ООН і Україною, а також Туреччиною, ООН і Росією», - сказав він.

Читайте також: Кулеба: Ми налаштовані, аби другий саміт миру відбувся в одній з країн Глобального Півдня

Кулеба зауважив, що українська сторона не прагне до прямих контактів з Росією з огляду на всі злочини країни-агресорки, чиєю стратегічною метою залишається знищення Української держави.

Як повідомлялося, перший Глобальний саміт миру, ініційований Україною, відбувся 15-16 червня у Швейцарії. Він був зосереджений на питаннях, визначених в українській Формулі миру, зокрема, ядерній та продовольчій безпеці, поверненні полонених та депортованих Росією дітей.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-