Швейцарія готова провести й другий Саміт миру для України

Швейцарія готова провести й другий Саміт миру для України

Укрінформ
Швейцарія готова у разі потреби провести у себе і наступні зустрічі високого рівня про мир для України.

Про це заявила під час пресконференції за результатами першого Саміту миру у Бюргенштоці президентка Швейцарії Віола Амгерд, передає кореспондент Укрінформу.

"Наша підтримка форуму матиме продовження наших зусиль, спрямованих на те, щоб переговори продовжувалися і щоб ми негайно організували подальші зустрічі, наприклад, на технічному рівні, як це було передбачено у цих трьох важливих темах, які обговорювалися…І ми продовжуватимемо брати участь в обговоренні і, безумовно, будемо готові організувати зустрічі в Швейцарії, якщо цього захочуть", - прокоментувала Амгерд питання про подальшу підтримку Швейцарії України.

За її словами, це буде тривалий процес і його "потрібно проходити крок за кроком".

За словами Амгерд, ряд країн також заявили про готовність провести у себе другий Саміт високого рівня про мир для України.

"Зараз ми змогли провести тут хороші дискусії. Різні країни також заявили, що готові продовжувати співпрацювати в майбутньому і, можливо, організувати наступну конференцію. Однак це все ще потребує детальних обговорень. Тому було б передчасно називати країни сьогодні", - сказала вона.

Окремо Амгерд вказала на те, що Канада висловила готовність провести у себе конференцію з гуманітарного виміру на міністерському рівні.

Читайте також: Обговорюється проведення другого Саміту миру в Саудівській Аравії - Зеленський

"Є різні питання, які зараз обговорюються на більш технічному рівні, на рівні радників з національної безпеки. Жодних зобов'язань ще не прийнято, точніше, не ухвалено жодного рішення, але різні країни заявили про готовність брати участь, зокрема і країни БРІКС", - зазначила президентка Швейцарії.

При цьому вона підкреслила, що будь-які мирні ініціативи вітаються, але важливо, "що все повинно ґрунтуватися на міжнародному праві та Статуті ООН".

Як повідомляв Укрінформ, на швейцарському курорті Бюргеншток 16 червня завершився перший Саміт миру. У підсумковому комюніке відображена позиція учасників саміту з приводу трьох питань: ядерної безпеки, продовольчої безпеки та гуманітарного виміру – обміну полоненими та повернення викрадених українських дітей. Комюніке буде відкритим для приєднання.

Фото: Getty Images 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-