Компроміси з міжнародним правом недопустимі, бо загрожують миру у світі - президентка Північної Македонії

Компроміси з міжнародним правом недопустимі, бо загрожують миру у світі - президентка Північної Македонії

Укрінформ
Лише Україна може вирішувати власне майбутнє, справедливий мир має ґрунтуватися на принципах Статуту ООН, тоді як будь-які компроміси з міжнародним правом недопустимі, бо загрожують миру та безпеці не лише Європи, а й усього світу.

Про це президентка Північної Македонії Гордана Силяновська-Давкова сказала у виступі на Глобальному саміті миру у Швейцарії, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Спроба Росії силою заволодіти територією є грубим порушенням Статуту ООН… Компроміси з міжнародним правом і принципами можуть загрожувати європейському і навіть світовому миру та безпеці. Єдиний спосіб уникнути цього – поважати Статут ООН і принципи міжнародного права без винятку. Утримання від застосування сили, повага до суверенітету, територіальної цілісності та непорушності кордонів, а також захист прав людини та основних свобод є принципами, які не підлягають обговоренню», - сказала Силяновська-Давкова.

Президентка Північної Македонії вказала, що через російську агресію проти України європейська архітектура безпеки знаходиться під загрозою, а в усьому світі мільйони людей зазнають серйозних економічних наслідків.

Лідерка Північної Македонії також наголосила на принциповій позиції її країни щодо твердої підтримки територіальної цілісності України та її євроатлантичних прагнень.

Читайте також: Президент Еквадору на Саміті миру: Ми можемо покласти край людським стражданням

«І питання, яке стоїть перед нами зараз, полягає в тому, як ми можемо допомогти Україні не лише припинити несправедливу війну, а й досягти справедливого та принципового миру. По-перше, як суверенна нація, тільки Україна може вирішувати власне майбутнє. По-друге, справедливий мир має ґрунтуватися на принципах Статуту ООН щодо суверенітету та територіальної цілісності», - сказала Силяновська-Давкова.

Читайте також: Агресія РФ загрожує миру та безпеці в Європі та за його межами - президент Албанії

Як повідомляв Укрінформ, на швейцарському курорті Бюргеншток у суботу, 15 червня, стартував перший Саміт миру. На саміті обговорюватиметься ядерна безпека, продовольча безпека та гуманітарний вимір – обмін полоненими та повернення викрадених українських дітей. З підсумковими документами саміту ознайомлять російську сторону.

Фото: МЗС Швейцарії

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-