На Саміті з’явилося спільне бачення справедливого миру в Україні - президентка Швейцарії

На Саміті з’явилося спільне бачення справедливого миру в Україні - президентка Швейцарії

Укрінформ
Учасники Саміту миру в ході дискусій дійшли спільного бачення справедливого та стійкого миру в Україні та надіслали українському народу сильний сигнал про підтримку.

Про це заявила під час закриття першого Саміту миру у Бюргенштоці у неділю президентка Швейцарії Віола Амгерд, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Вчора майже 100 країн та організацій почали брати участь у цьому саміті. Вперше ми почали говорити на найвищому рівні про мир в Україні. Ми розмовляли й було багато точок зору. Але ми зробили так, що зараз є одне бачення майбутнього у цьому напрямку. І ми дали добрий сигнал народу України, що більша частина міжнародної спільноти бажає допомогти Україні та допомогти миру в Україні - щоб прийшов довготривалий, справедливий та сталий мир в Україні", - сказала вона.

За словами Амгерд, учасники зустрічі "мають велике бажання побачити, що так буде у майбутньому".

Вона також наголосила на необхідності забезпечення цілісності усіх атомних об’єктів в Україні та недопустимості використання продовольчої безпеки як зброї, а також на необхідності звільнення усіх військовополонених.

Швейцарська президентка повідомила, що стосовно переговорів з Росією були різні думки на саміті, але усі його учасники погодилися, що "потрібно дотримуватися міжнародного права та статуту ООН".

"Ще одне питання – коли і як Росія буде брати участь у вирішенні усіх цих питань. Дискусії останніх днів показали, що є різні точки зору, але усі згодні з тим, що потрібно дотримуватися міжнародного права та статуту ООН", - сказала вона.

Читайте також: Агресія РФ загрожує миру та безпеці в Європі та за його межами - президент Албанії

Амгерд запевнила, що Швейцарія прагне й надалі "відігравати важливу роль у цьому процесі діалогу".

"Дорога попереду дуже довга та нелегка. Але весь світ має знати, що продовжимо працювати заради миру в Україні, як ми це робили на цих вихідних", - додала вона.

Як повідомляв Укрінформ, на швейцарському курорті Бюргеншток в суботу вдень офіційно стартував перший Саміт миру за участі 100 делегацій – 92 країн і 8 міжнародних організацій.

Фото: KEYSTONE/EDA/POOL/Michael Buholzer

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-