Мир в Україні не означає її капітуляцію, як це уявляє Путін - Мелоні

Мир в Україні не означає її капітуляцію, як це уявляє Путін - Мелоні

Укрінформ
Саміт миру у Швейцарії надає добру основу для міжнародного співтовариства у погодженні бачення мінімальних умов для мирного врегулювання в Україні, але при цьому мир в Україні не дорівнює капітуляції, як це уявляє собі керівник РФ Володимир Путін. 

Про це сьогодні під час виступу у рамках другого дня роботи Саміту миру, який відбувається  у швейцарському курортному містечку Бюргеншток, заявила Голова Ради міністрів Італії Джорджа Мелоні, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

«Мир не означає капітуляцію, як президент Путін, здається, припускає у своїх останніх заявах.  Він, (мир) цим не є. Підміна миру підкоренням могла б створити небезпечний прецедент для кожного», - зазначила прем’єрка Італії, яка наразі головує у «Групі семи». 

Вона зауважила, що від початку російської агресивної війни проти України минули вже 844 дні. Це були 844 дні героїчного українського спротиву та непохитної єдності демократичного світу у підтримці народу України, сказала Мелоні. Захист України, підкреслила італійська лідерка, означає захист системи правил, що об’єднують міжнародне співтовариство та захищають кожну з держав. Якби Україна залишилася без міжнародної підтримки та не змогла захистити себе, сьогодні б не відбулася ця конференція із визначення мінімальних умов для мирних переговорів. Натомість країни світу були б вимушені обговорювати важкі наслідки російського вторгнення у суверенну країну, які лише можна собі уявляти, зазначила Мелоні.

Читайте також: Італія хоче, щоб Україна залишалася в центрі міжнародного порядку денного - МЗС

«Сьогоднішня конференція представляє тверді ініціативи, які руйнують певні пропагандистські наративи. Ніхто не може ставити під сумнів абсолютну необхідність трьох важливих тем, що становлять глобальний інтерес і які обговорювалися сьогодні: ядерна безпека, продовольча безпека та гуманітарний вимір, зокрема, повернення переміщених дітей. Вони (теми – ред.) мають значення для всіх нас, і, виходячи із сьогоднішньої дискусії, ми можемо багато досягти на цій основі», - зауважила голова Ради міністрів Італії.

Вона підкреслила, що Італія завжди відігравала роль у процесі мирного врегулювання і не має наміру від цього відмовлятися. Разом з цим міжнародному співтовариству варто поєднати всі можливі зусилля, щоб допомогти Україні, зокрема, з огляду на її майбутнє, додала Мелоні.

«Це точно те, що ми зробили на саміті G7 за італійського головування, де ми досягли угоди, яка дозволить надати близько 50 мільярдів доларів США додаткової підтримки, що буде доступною для Києва до кінця року, з використанням надходжень від заблокованих російських суверенних активів. Це надзвичайно велике досягнення, результат погодженої командної роботи лідерів G7», - сказала Мелоні.

Вона запевнила, що Україна може розраховувати на Італію «нас так довго, як це буде необхідним». 

«Ми будемо продовжувати всі можливі зусилля, щоб долучити всіх міжнародних партнерів, оскільки вони також страждають від глобальних наслідків цього конфлікту. Ми зробимо все, що в наших можливостях, щоб трансформувати (наміри) щодо майбутнього миру та свободи для України на реальність», - додала італійська прем’єрка.

Читайте також: «Мирні пропозиції» Путіна більше схожі на пропаганду, ніж на реальні кроки - Мелоні

Як повідомляв Укрінформ, на швейцарському курорті Бюргеншток сьогодні, 16 червня, продовжується перший Саміт миру за участю 101 делегації від країн світу та міжнародних організацій. Головними питаннями для обговорення під час саміту є три складові української «формули миру»: ядерна безпека, продовольча безпека та гуманітарний вимір – обмін полоненими та повернення викрадених українських дітей.

Фото ілюстративне: Офіс Президента

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-