Сьогодні на саміті представлені всі частини світу і континенти - Зеленський

Сьогодні на саміті представлені всі частини світу і континенти - Зеленський

Відео
Укрінформ
На інавгураційному Саміті миру, що розпочався у Швейцарії, Україні вдалося зібрати 101 країну та міжнародну організацію. На саміті представлені всі частини світу і континенти.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський у заяві для ЗМІ, яку виголосив разом із Президенткою Швейцарської Конфедерації Віолою Амгерд, повідомляє Укрінформ.

«Сьогодні на саміті представлені всі частини світу і континенти, різні нації, географічно великі й менші, кожен політичний полюс нашого світу: Латинська Америка, Близький Схід, Африка, Європа, Азія, Тихоокеанський регіон, Австралія, Північна Америка. Погляди, ідеї та лідерство кожного народу для нас однаково важливі. Все, про що буде домовлено сьогодні на саміті, стане частиною такого потрібного нам миротворчого процесу. Вірю, що ми побачимо тут, на саміті, як твориться історія», – сказав Зеленський.

Відео: ОП

Він наголосив, що сьогодні - день спільного успіху.

«День, коли ми спробуємо дати шанс дипломатії. Україна ніколи не хотіла цієї війни. Це злочинна та абсолютно не спровокована агресія Росії. Єдиний, хто її бажав – це Путін, але у будь-якому випадку світ сильніше. Саме тому народилася Формула миру. Формула єднання світової більшості заради миру, заради повної дієвості цілей та принципів Статуту ООН, міжнародного права, а отже і глобальної безпеки. Це те, що близьке кожній нації світу. Саме тому нам вдалося об’єднати тут, у Швейцарії, 101 країну та міжнародну організацію», – відзначив Президент України.

За його словами, деякі інші країни та їхні лідери теж виявили зацікавлення у Саміті і відреагували на миротворчий імпульс Формули миру. «Навіть якщо сьогодні їх тут немає, нам вдалося успішно повернути світу ідею, яка полягає в тому, що колективні зусилля здатні зупинити війну та встановити справедливий мир. Ця ідея точно спрацює, бо світ має силу», – наголосив Зеленський.

Відео: ОП

Він нагадав, що Формула миру була презентована на зустрічі Групи двадцяти в Індонезії, після цього відбулися чотири зустрічі радників національної безпеки, «і кожна зустріч наближала світ до першого саміту миру».

«Спочатку була зустріч у Копенгагені, Данія, де була закладена гарна основа. Друга – у Джидді, у Саудівській Аравії – фантастична гостинність, яка допомогла нам залучити більше країн. Потім була зустріч на Мальті. І четверта зустріч тут, у Давосі, в ній узяли участь 82 учасники. І саме після неї та моєї розмови з вами, пані Президентко Швейцарії, стало зрозуміло, що ми готові до першого саміту миру. Швейцарія допомогла надзвичайно ефективно його реалізувати, з абсолютною повагою до кожного учасника, і за це я дякую», – сказав Зеленський.

Читайте також: На Саміт миру зареєструвалися 100 держав і міжнародних організацій - Зеленський

Як повідомляв Укрінформ, на швейцарському курорті Бюргеншток сьогодні, 15червня, стартував перший Саміт миру. На саміті обговорюватиметься ядерна безпека, продовольча безпека та гуманітарний вимір – обмін полоненими та повернення викрадених українських дітей. Результати саміту будуть передані Росії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-