Рада підтримала засекречування певної інформації в Реєстрі судових рішень

Рада підтримала засекречування певної інформації в Реєстрі судових рішень

Укрінформ
Верховна Рада України ухвалила у першому читання законопроєкт щодо запобігання розголошенню окремих відомостей у текстах судових рішень.

Про це повідомив народний депутат з парламентської фракції «Голос» Ярослав Железняк у Телеграмі, передає Укрінформ.

Він уточнив, що закон №7033-д було ухвалено 250 голосами народних депутатів.

Метою законопроєкту є запобігання розголошенню окремих відомостей у текстах судових рішень.

Документом запропоновано на законодавчому рівні відтермінувати загальний та повний доступ до окремих судових рішень, внесених до Єдиного державного реєстру судових рішень, а також обмежити оприлюднення окремої інформації в судових рішеннях.

Законопроєкт передбачає обмеження на публікацію у текстах судових рішень, що відкриті для загального доступу найменувань органів військового управління, з’єднань, військових частин, вищих навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, установ та організацій, найменування суб’єктів, які входять до складу оборонно-промислового комплексу України, адреси місць розташування та найменування об’єктів критичної інфраструктури, адреси місць розташування та найменування об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

Читайте також: Рада зробила крок до передачі справ ліквідованого ОАСК іншим окружним адмінсудам

Такі відомості законодавці пропонують замінювати літерними або цифровими позначеннями.

Також аропонується обмежити під час дії правового режиму воєнного стану на території України загальний доступ до судових рішень у кримінальних провадженнях щодо осіб, які підозрюються чи обвинувачуються у вчиненні кримінальних правопорушень проти основ національної безпеки, у сфері охорони державної таємниці, недоторканості державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації або проти встановленого порядку несення військової служби.

Загальний доступ до відповідних рішень запропоновано забезпечити через один рік після дня закінчення (скасування) воєнного стану.

Водночас на час дії воєнного стану, надати суду право при направленні рішення до Реєстру визначити відповідну інформацію такою, що не підлягає розголошенню (опублікуванню), якщо судовий розгляд відбувався у відкритому судовому засіданні, але розголошення окремої інформації на переконання суду може зашкодити безпеці, пропонується.

Очікується, що ухвалення законопроєкту забезпечить нерозголошення відомостей кримінального провадження та дозволить зменшити випадки розголошення такої інформації. Крім того, сприятиме безпеці під час воєнного стану, забезпечить нерозголошення інформації про органи військового управління, з’єднання, військові частини тощо. Реалізація проєкту закону також забезпечить нерозголошення під час воєнного стану відомостей про осіб, які підозрюються чи обвинувачуються у вчиненні окремих кримінальних правопорушень, та які можуть бути використані ворогом.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-