Посли ЄС погодили проєкт безпекової угоди з Україною, яку мають завершити до липня - ЗМІ

Посли ЄС погодили проєкт безпекової угоди з Україною, яку мають завершити до липня - ЗМІ

Укрінформ
Європейський Союз обговорює з Києвом гарантії безпеки, які хоче надати Україні. Посли ЄС вже погодили проєкт відповідної безпекової угоди між Україною та Євросоюзом, її планують фіналізувати не пізніше початку липня.

Про це пише німецьке видання Welt am Sonntag, яке має проєкт документа, передає Укрінформ. 

«Європейський Союз і його держави-члени відіграють ключову роль у безпосередній і довгостроковій безпеці та стійкості України через військову, цивільну, гуманітарну, фінансову, торговельну та економічну підтримку, розміщення переміщених осіб, підтримку реформ, реконструкції та відновлення, а також через обмежувальні заходи та дипломатичну підтримку… У разі майбутньої агресії Європейський Союз і Україна мають намір провести консультації протягом 24 годин щодо потреб України відповідно до її права на самооборону згідно зі с. 51 ООН», – цитує газета документ.

За даними видання, Європейський Союз хоче взяти перед Україною широкі зобов'язання щодо безпеки в її захисті від Росії не пізніше початку липня. Вони стосуються політичної, військової та економічної допомоги і розраховані на вступ України до ЄС і НАТО. 

Водночас зауважується, що безпосередня участь військових ЄС разом із українськими солдатами в бойових діях проти Росії виключена, але Брюссель обіцяє Україні продовження постачання летальної та нелетальної зброї, навчання військових, допомогу в реформуванні сектору безпеки, підтримку в розмінуванні країни та співпрацю в протидії гібридним загрозам і кібератакам тощо.

Читайте також: Україна та Бельгія почали переговори про безпекову угоду

У матеріалі стверджується, що посли 27 держав-членів Союзу нещодавно погодили текст на одинадцяти сторінках під грифом «конфіденційно», який зараз обговорюється між Європейською службою зовнішніх зносин та урядом України.

Стосовно Фонду підтримки України на відновлення, то він у 2024 році матиме бюджет 5 млрд євро. До 2027 року можна розраховувати на подібні суми, але вони можуть коригуватися.

Лише сім країн-членів ЄС надали досі Україні безпекові гарантії: Німеччина, Данія, Франція, Італія, Фінляндія, Нідерланди та Латвія. Ще сім країн ЄС відмовляються укладати подібні двосторонні угоди: Словаччина, Угорщина, Хорватія, Болгарія, Кіпр та нейтральні держави Ірландія, Австрія та Мальта. Швейцарія і Туреччина, які не входять до ЄС, також не планують безпекові угоди з Києвом, нагадує газета.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-