Рада підтримає законопроєкт про відновлення виплат переселенцям - депутат

Рада підтримає законопроєкт про відновлення виплат переселенцям - депутат

Ексклюзив
Укрінформ
Більшість народних депутатів підтримають законопроєкт щодо відновлення виплат допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, коли той опиниться на розгляді у сесійній залі парламенту.

Таку думку висловив народний депутат, перший заступник голови Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк у коментарі Укрінформу.

«Далеко не всі народні депутати погоджуються з рішенням Кабміну щодо позбавлення деяких категорій ВПО щомісячних соціальних виплат. Саме тому групою парламентаріїв було зареєстровано законопроєкт №10382 щодо виплати допомоги на проживання з урахуванням оцінювання задоволення потреб та ступеня інтеграції внутрішньо переміщеної особи за місцем її фактичного проживання», - зазначив він.

Парламентарій зауважив, що «раціональне зерно» у рішенні уряду щодо виплат допомоги на проживання лише найбільш вразливим категоріям переселенців є, адже держава має стимулювати громадян працевлаштовуватись і працювати.

Читайте також: Скасування соцвиплат: Лубінець заявляє про шалену кількість скарг від переселенців

«Проте ми як держава не маємо відвертатись від своїх громадян, які потребують допомоги. Зрештою, такі виплати - це невеликі кошти», - підкреслив Цимбалюк.

Політик нагадав, що запропоновані законодавчою ініціативою виплати складають дві тисячі гривень на дорослу особу і три тисячі гривень на дитину або на особу з інвалідністю, які розраховують виплачувати до кінця воєнного стану чи інтеграції переселенців до нових громад.

За його словами, такі соціальні виплати допоможуть внутрішньо переміщеним громадянам України, яким довелось покинути свої домівки через російську агресію, адаптуватися до нових реалій та місця проживання.

Читайте також: Пенсійний фонд відновить виплати переселенцям після завершення ідентифікації

«Народні депутати виступають за те, щоб відновити виплати ВПО і переконати уряд, що ці кошти можна знайти в державному бюджеті. Особисто я, наша команда та більшість колег з різних депутатських фракцій та груп підтримають даний законопроєкт. Ми очікуємо, що на найближчих засіданнях парламенту цей документ таки потрапить до сесійної зали», - підкреслив Цимбалюк.

Як повідомляв Укрінформ, у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який передбачає продовження виплат внутрішньо переміщеним особам до кінця воєнного стану чи інтеграції переселенців до нових громад.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-