Законопроєкт США про виділення коштів Україні передбачає розробку довгострокової стратегії допомоги

Законопроєкт США про виділення коштів Україні передбачає розробку довгострокової стратегії допомоги

Укрінформ
Законопроєкт з підтримки України, який розглядатиме Палата представників у суботу, зобов’язує Держдеп і Пентагон розробити стратегію допомоги нашій країні, що міститиме конкретні й досяжні цілі й гарантуватиме її здатність захищатися від майбутніх агресій.

Як передає Укрінформ, Комітет з питань асигнувань Палати представників Конгресу США представив законопроєкт, що передбачає «надзвичайні додаткові асигнування у зв'язку з ситуацією в Україні та на покриття відповідних витрат протягом фінансового року, що закінчується 30 Вересня 2024 року, а також на інші цілі».

Відповідно до документа на ці потреби буде виділено 60,84 млрд доларів, з яких 23,2 млрд доларів буде використано на поповнення американських озброєнь, запасів і засобів захисту.

До 13,4 млрд доларів будуть спрямовані на нові закупівлі чи ремонт наявного військового обладнання, а також для відшкодування витрат на оборонні послуги Пентагону та військову освіту й підготовку, надані уряду України.

Документ передбачає передачу Україні ракет ATACMS великої дальності. «Як тільки це стане практично можливим після набуття чинності цього закону, президент передасть армійські тактичні ракетні комплекси великої дальності уряду України», – ідеться в законопроєкті.

Водночас президент США може призупинити передачу «Атакамсів», якщо це завдаватиме шкоди інтересам національної безпеки Сполучених Штатів.

Читайте також: У Палаті представників США оприлюднили законопроєкти про допомогу, Україні - майже $61 мільярд

В різних розділах документа зазначається, що 7,9 млрд та 1,6 млрд доларів надаються у вигляді позики («економічна допомога»). Не пізніш як через 60 днів після набуття чинності цього закону президент укладає з урядом України угоду про повернення Сполученим Штатам цієї допомоги. Проте цю позику може бути списано за погодженням з Конгресом.

Протягом 45 днів після ухвалення закону Держдеп і Пентагон мають надати відповідним комітетам Конгресу «стратегію підтримки Сполученими Штатами України в боротьбі з агресією з боку Російської Федерації». Стратегія має містити конкретні та досяжні цілі й показники, які використовуватимуться для оцінки прогресу в досягненні таких цілей.

«Передбачається, що така стратегія має описувати, як кожен конкретний аспект підтримки США... на тактичному, оперативному і стратегічному рівнях має допомогти Україні завершити конфлікт як демократичній, незалежній і суверенній країні, здатній стримувати і захищати свою територію від майбутньої агресії», – ідеться в законопроєкті.

Як передавав Укрінформ, республіканці в Палаті представників 17 квітня оприлюднили тексти трьох законопроєктів, які передбачають допомогу для України, Ізраїлю та Тайваню.

Згідно з текстами законопроєктів, передбачається 26,4 мільярда доларів на підтримку Ізраїлю, 60,8 мільярда доларів на підтримку України та 8,1 мільярда доларів на протидію Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи мільярди доларів для Тайваню.

Спікер Палати представників Майк Джонсон заявив, що дасть конгресменам 72 години від моменту внесення законопроєктів (до середини дня суботи) – на розгляд. За його словами, Палата проголосує за остаточне ухвалення законопроєкту в суботу ввечері.

Він також сказав, що винесе окремий законопроєкт про безпеку південних кордонів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-