Австрія готова очолити гуманітарну коаліцію для України

Австрія готова очолити гуманітарну коаліцію для України

Ексклюзив
Укрінформ
Президент Національної ради Австрії Вольфганг Соботка заявив про готовність його країни очолити міжнародну коаліцію з надання гуманітарної допомоги Україні.

Про це очільник австрійського парламенту заявив в ексклюзивному коментарі кореспонденту Укрінформу на полях Конференції спікерів Стратегії ЄС щодо Дунайського регіону, яка у вівторок проходить у будівлі законодавчого органу Австрії.

"Ми чітко заявили, що хочемо зосередитися на гуманітарній допомозі. Ми із задоволенням візьмемо тут на себе лідерство", - прокоментував Соботка питання про те, чи готова Австрія перейняти на себе лідерство у міжнародній коаліції з надання гуманітарної допомоги Україні.

За його словами, така коаліція могла б бути відображена "у вигляді програми в рамках Європейського Союзу". З австрійського боку процес мали б очолити МЗС чи федеральна канцелярія. Як додав Соботка, у самій Національній раді чотири з п’яти партій, окрім правопопулістської Австрійської партії свободи (FPÖ), демонструють беззастережну підтримку України в гуманітарній сфері.

"Ми можемо пишатися тим, що чотири партії беззастережно виступають за підтримку України в гуманітарній сфері. Цього не скажеш лише про одну партію – FPÖ", - заявив президент Національної ради Австрії.

Він вказав на те, що Австрія зараз надає Україні гуманітарну допомогу за різними напрямками, зокрема, підтримуючи рятувальні служби та пожежні команди. Також важливим напрямком, який потребує посилення, є прийняття на лікування та реабілітацію українців, постраждалих внаслідок війни.

Соботка також зазначив, що завдяки конструктивному утриманню нейтральної Австрії Євросоюз може надавати Україні підтримку у військовій сфері.

"Австрія з самого початку зайняла дуже чітку позицію, не лише засуджуючи цю російську агресію, але й, перш за все, проявляючи зацікавленість у тому, щоб усі винуватці були притягнуті до відповідальності. А з іншого боку, оскільки ми є політично нейтральною країною, але, тим не менш, членом Європейського Союзу, ми робимо також великий внесок – завдяки нашому конструктивному утриманню ЄС також може знайти всі необхідні кошти для постачання зброї", - заявив він.

Читайте також: Австрійський бізнес зацікавлений в інвестиціях у відновлення України

Окремо очільник австрійського парламенту наголосив на підтримці Австрією Формули миру Президента України. "Для нас немає жодних сумнівів, що територіальна цілісність України є найважливішою метою", - заявив він.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні голова Верховної Ради Руслан Стефанчук провів зустріч з федеральним президентом Австрії Александером ван дер Белленом, у ході якої наголосив на важливості посилення гуманітарної допомоги Україні та висловив переконання, що Австрія здатна очолити міжнародну коаліцію з надання такої допомоги.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-