Зеленський подає до Ради законопроєкт про множинне громадянство

Зеленський подає до Ради законопроєкт про множинне громадянство

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський вносить до Верховної Ради законопроєкт, який дасть змогу запровадити інститут множинного громадянства.

Про це він повідомив у своєму вітанні з нагоди Дня соборності, передає Укрінформ.

«Сьогодні я вношу у Верховну Раду України ключовий законопроєкт, який дасть змогу ухвалити комплексні зміни до законодавства та запровадити інститут множинного громадянства», - сказав Президент.

За його словами, це дозволить мати громадянство України всім етнічним українцям та їхнім нащадкам із різних країн. "Звісно, окрім громадян країни-агресора", - додав Президент.

Зеленський підкреслив, що сьогодні українці борються не лише за єдність двох берегів Дніпра, як це було у минулому столітті. Сьогодні соборність українців охоплює обидві півкулі Землі, де українська діаспора довела своїми справами міцність українського коріння і своє право на український паспорт.

"Боремось усі. І сьогодні це стосується не тільки обох берегів Дніпра. Сьогодні соборність українців охоплює обидві півкулі Землі, у кожному куточку якої 24 лютого пролунало: я – українець. I'm Ukrainian. Пролунало на всіх континентах, де живуть наші люди. Ті, хто з початком повномасштабної війни, незалежно від місця проживання, народження, паспорта, ствердно сказали: «Я – українець». Довели справами. Наша багатомільйонна діаспора, наші лобісти інтересів України в усьому світі. Хто збирає, знаходить, пакує та передає все, що потрібно для перемоги. Всі, хто не забув власного коріння та не дає світу забути про Україну. Всі, у чиїх жилах тече українська кров і в чиїх грудях б’ється вільне серце. Українці за походженням, які давно довели, що є українцями за духом. І після багатьох років очікування вони нарешті мають стати українцями й за паспортом. На законодавчому рівні", - наголосив Президент.

Читайте також: В Україні відзначають День Соборності

Він підкреслив, що запровадження інституту множинного громадянства дасть змогу отримати український паспорт всім, хто в періоди різних хвиль еміграції вимушено залишив рідну землю, опинившись у Європі, США, Канаді, країнах Азії, Латинської Америки, всім, хто допомагає нам попри сотні й тисячі кілометрів від рідної землі.

За словами Президента, українське громадянство також зможуть отримати іноземні добровольці, які стали на захист України, усі, хто воює за свободу України, як за рідну Батьківщину, і Україна стане для них такою.

"Для всіх, хто зможе відчути, що бути в Україні означає бути вдома. Не туристами, а громадянами. Великої, соборної, єдиної України. За свободу якої ми боремося. Б’ємося за право бути українцями. І відповідне рішення – один з елементів такої свободи, одна з можливостей реалізації такого права. Права бути українцем", - наголосив Зеленський.

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці грудня Президент Володимир Зеленський заявив, що позитивно ставиться до ідеї множинного громадянства.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-