Рада і Європарламент підписали меморандум про взаєморозуміння

Рада і Європарламент підписали меморандум про взаєморозуміння

Укрінформ
Верховна Рада України і Європейський парламент підписали меморандум про взаєморозуміння.

Про це Голова ВР Руслан Стефанчук повідомив під час пресконференції з головою Європейського парламенту Робертою Мецолою у Брюсселі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні (28 листопада — ред.) ми підписали дуже важливий меморандум, який окреслив загальні рамки нашої співпраці. У межах цього меморандуму буде ухвалено план щодо його реалізації”, — сказав Стефанчук.

Він підкреслив, що цей документ констатує конкретну співпрацю між ВР та Європарламентом і стане “великою точкою відліку майбутнього європейського поступу України”.

За словами спікера українського парламенту, у межах реалізації відповідного меморандуму в Україні відкриється представництво Європарламенту.

“Я думаю, що з кожним роком ми будемо говорити про більш міцні партнерські взаємини на всіх рівнях — і на рівні парламентів, і, можливо, на рівні подальшого представництва як асоційованих членів, і, можливо, на рівні більш потужної роботи між нашими комітетами. Основне, що ми сьогодні зафіксували, - ми йдемо до одного знаменника. Ми інтегруємося за функціоналом, інституційністю, загальними цінностями”, — додав Стефанчук.

Він висловив переконання, що підписання меморандуму між ВРУ та Європейським парламентом — це дуже важливе рішення.

Водночас у Фейсбуці Голова ВР поінформував, що мета цього документа — сприяння підготовці до переговорів про вступ, здійснення заходів із відновлення та відбудови України. Стефанчук уточнив, що меморандум покликаний активізувати контакти між членами парламентів, структурними підрозділами Верховної Ради України та Європарламенту.

“Ми документально закріпили співпрацю між нашими комітетами. Ми передбачили створення координаційної рамки для залучення потенціалу та експертизи національних парламентів країн-членів ЄП, адже саме вони мають безцінний для України досвід адаптації національного законодавства до права ЄС”, — акцентував спікер українського парламенту.

Окрім того, Голова ВР констатував, що документ спрямований на посилення інституційної спроможності парламенту України, його Апарату, дослідницької та експертних служб.

Читайте також: Шмигаль зустрівся з віцепрезиденткою Єврокомісії - говорили про реформи і конфіскацію активів РФ

Як повідомляв Укрінформ, Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук упродовж 27-30 листопада перебуває з робочим візитом у Брюсселі.

Фото: Руслан Стефанчук/ФБ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-