В Угорщині розпочали опитування населення про членство України в ЄС

В Угорщині розпочали опитування населення про членство України в ЄС

Укрінформ
Уряд Угорщини у п’ятницю розпочав неофіційне опитування угорських виборців із 11 запитань щодо низки суперечливих питань, у тому числі щодо припинення надання допомоги від ЄС Україні та про перешкоджання переговорам про вступ України до ЄС.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Associated Press.

Одне із запитань опитування, яке угорський уряд називає «національними консультаціями», таке: чи повинна Угорщина заблокувати план ЄС про надання Україні чотирирічного пакету допомоги у 50 мільярдів євро у разі, якщо блок не розморозить мільярдну допомогу Будапешту, яка була відкладена через стурбованість недотриманням прем’єр-міністром країни Віктором Орбаном стандартів верховенства права та прав людини.

«Вони просять Угорщину про додаткову підтримку (для України – ред.), хоча через це наша країна не отримала коштів ЄС», – йдеться в одному із фрагментів опитування.

Серед варіантів відповідей на запитання зазначено: «Ми не повинні платити більше, щоб підтримати Україну, поки не отримаємо гроші, які нам винні».

Опитування також містить інші запитання про Україну, зокрема, пропозицію ЄС припинити військову допомогу Києву та про протидію переговорам про вступ України в ЄС.

Решта запитань «національних консультацій» містили питання щодо теми міграції та ЛГБТ+.

Опитування надсилається поштою кожному громадянину Угорщини, який має право голосу, але не має юридичної сили.

«Зазвичай вони отримують відповіді від менше ніж 20% дорослих угорців, але їх результати відображають до 99% згоди із позицією уряду», – йдеться у матеріалі.

Читайте також: Люксембург підтримує початок переговорів про членство України в ЄС

Як повідомлялося, країни Євросоюзу розглядають альтернативний план, щоб надати Україні необхідну допомогу в її боротьбі проти Росії, якщо Угорщина накладе вето на поточну пропозицію щодо фінансування у розмірі 50 мільярдів євро.

Орбан розраховує на швидке виділення принаймні частини з понад 30 мільярдів доларів від ЄС для своєї країни, які блок заморозив торік через побоювання щодо відступу від демократії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-