Уряд Нетаньягу після атаки ХАМАСу радикально не змінив політики щодо України - експерт

Уряд Нетаньягу після атаки ХАМАСу радикально не змінив політики щодо України - експерт

Укрінформ
Виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос вважає, що уряд Ізраїлю після атаки ХАМАСу не змінив ані політики щодо відносин з Росією, ані підходу до українського питання.

Таку думку експерт висловив на онлайн-брифінгу на тему: «Війна в Ізраїлі: поточні рішення та реакція світу» в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Там (в Ізраїлі - ред.) різні зараз думки. Частина навіть представників правлячої партії емоційно звинувачують Росію в підтримці ХАМАСу. Але якщо подивитися на політику самого прем'єр-міністра і його вузького кабінету, то я не бачу зміни політики - вони продовжують комунікувати з Москвою», - сказав Семиволос.

Він додав, що історія з «візитом/невізитом» Президента Зеленського до Ізраїлю також не свідчить про те, що в ізраїльському уряді радикально змінився підхід до українського питання.

«Це свідчить про те, що їм, як і раніше, здебільшого байдуже до нас, і вони не розглядають нас як союзників», - вважає виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень.

Читайте також: Настрої у світі з огляду на розгортання ситуації в Газі будуть радикалізуватися - експерт

Коментуючи недавню телефонну розмову прем'єр-міністра Нетаньягу з російським президентом Путіним, він припустив, що стратегічною метою комунікації Ізраїлю з Росією є стримування Ірану.

«Очевидно, Нетаньягу мав би передати через Путіна сигнал Тегерану в контексті, що «ми не зупинимося», і, відповідно, Тегеран має розуміти ризики, які виникають для цієї країни в разі, якщо вона виявиться безпосередньо залученою в конфлікт. В даному випадку мені здається, що це головний меседж», - зазначив експерт.

Як повідомлялося, у понеділок, 16 жовтня, відбулася телефонна розмова прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу з російським президентом Путіним. У канцелярії прем'єр-міністра Ізраїлю повідомили, що Нетаньягу «ясно дав зрозуміти», що Ізраїль не зупиниться, поки не знищить військовий і урядовий потенціал ХАМАС.

Вранці 7 жовтня палестинське ісламістське угруповання ХАМАС розпочало атаку на Ізраїль. Бойовики прорвалися до країни, одночасно завдаючи масованого ракетного удару. Вторгнення супроводжувалося масовими вбивствами мирного населення, включаючи дітей. В результаті цієї атаки загинули понад 1300 ізраїльтян, сотні людей бойовики захопили у заручники. Ізраїль офіційно оголосив стан війни та мобілізував 300 тисяч резервістів для відповіді на терористичну атаку і вторгнення ХАМАС, та почав знищувати військові об’єкти цього руху.

Читайте також: ЦАХАЛ уночі вразив понад 100 цілей у Газі

Ізраїльські військові в ніч на 13 жовтня попередили ООН, що все населення Гази на північ від Ваді Газа має переселитися до південної частини протягом наступних 24 годин. У згаданому регіоні проживають близько 1,1 мільйона людей. Наразі виїзд людей із цього регіону триває. Бойовики ХАМАС чинять перешкоди для евакуації мирного населення.

США, ЄС, Україна та низка інших держав засудили атаки по Ізраїлю.

Фото: АА

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-