ФРН підтримуватиме Україну на всіх рівнях - Бербок

ФРН підтримуватиме Україну на всіх рівнях - Бербок

Укрінформ
Німеччина продовжить підтримувати Україну на двосторонньому рівні, а також у міжнародних організаціях.

Про це заявила міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок під час генеральних дебатів у Бундестазі 6 вересня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми продовжуватимемо підтримувати Україну доти, поки це буде потрібно народу України: з поставками зброї для самооборони, щоб вона мала можливість перехоплювати більше безпілотників, з гуманітарною допомогою, з великими програмами розмінування і, перш за все, з політичною підтримкою в ООН, ЄС, НАТО, але також … за підтримки ОБСЄ та Ради Європи», - зазначила Бербок.

Читайте також: Пошуки альтернативних шляхів доправлення українського зерна не припиняються – Бербок

Вона констатувала, що Німеччина, Європа та світ перебувають у розпалі найбільших потрясінь у зовнішній політиці та політиці безпеки з часів закінчення холодної війни.

Глава МЗС почала і завершила свій виступ згадкою про українських школярів, для великої кількості яких нормальних навчальний рік не почався.

«Діти там набагато частіше чують повітряну тривогу, ніж шкільний дзвінок, бо вони живуть на війні 559 днів. За даними ЮНІСЕФ, лише третина дітей шкільного віку в Україні ще може регулярно відвідувати школу. З початку війни через день руйнують школи, навмисно саме школи. Це є порушенням міжнародного права, порушення гуманності», - сказала міністр і закликала не забувати, що війна все ще вирує в центрі Європи, кожен день, 559 днів поспіль, війна, яка вбиває людей щодня, війна, яка змушує ФРН переглянути її зовнішню політику та політику безпеки.

Переважна більшість депутатів, які взяли участь у дебатах (за виключенням, як завжди Лівих і праворадикальної «Альтернативи для Німеччини»), повністю згодні з необхідністю підтримувати Україну та не дати Путіну можливості досягти його цілей. Ба більше, парламентарії як найбільшої опозиційної сили, блоку ХДС/ХСС, так і партій правлячої коаліції (як то ліберали та «Зелені») дорікали керівництву ФРН зволікання з постачанням деяких видів озброєнь, зокрема, крилатих ракет Taurus.

Читайте також: Рішення про передачу Україні ракет Taurus лежить у Шольца на столі - Кулеба

«Німеччина надто пізно надає допомогу. Це дозволило Росії окопатися і все замінувати, а Україна зараз відчуває це при наступі», - заявив представник фракції консерваторів Йоганн Давід Вадефуль, додавши, це політичну відповідальність за це несе федеральний уряд.

З ним згоден член Вільної демократичної партії Міхаель Георг Лінк, який підкреслив: фактор часу має величезне значення, тож Німеччина має негайно подумати, як посилити допомогу Україні. Він переконаний, що ракети Taurus могли би змінити ситуацію на полі бою.

«Ми могли би проявити більше рішучості. Те, що ми знову зволікаємо в питанні окремих військових систем, зокрема, стосовно Taurus, … не розуміє ніхто… Ми маємо надати Україні максимальну воєнну підтримку, це дозволить Україні, зокрема вести переговори з позиції сильнішого», - наполягав Томас Ерндл (ХДС/ХСС) і нагадував, що якби Путін досяг успіху в своїх агресії, Європа та світ уже ніколи не були би такими, як раніше, а цього не можна допустити.

Підтримка України є не лише моральним обов’язком, це відповідає інтересам західного світу, адже Україна захищає світовий порядок і право, щоби в майбутньому питання не вирішувалися за допомогою сили, зазначила «Зелена» політик Яміла Шефер. Водночас вона наголосила на необхідності ізолювати Путіна на світовій арені, зробити так, щоби дипломатична та політична ціна війни для нього були вищими, ніж цілі, яких це автократ сподівається досягти.

Читайте також: Лише Шольц блокує поставки Україні ракет Taurus – глава оборонного комітету Бундестагу

Федеральне міністерство закордонних справ має шанси розраховувати на бюджет в обсязі 6,16 млрд євро в наступному році, приблизно на 1,32 млрд євро менше, ніж у поточному році (7,48 млрд євро). Наймасштабнішою статтею бюджету МЗС є «забезпечення миру та стабільності», на який виділено 3 мільярди євро (у 2023 році було 4,39 мільярда євро). З них 707,09 млн євро стосуються платежів в ООН і на заходи на міжнародній арені (2023: 923,74 млн євро). Скорочення також заплановані на гуманітарну допомогу та запобігання кризам: з 3,33 мільярда євро до 2,2 мільярда євро у 2024-му. Урізання бюджету пов’язане з проблемами, які виникли в економіці ФРН.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-