У Раді зареєстрували законопроєкт про скасування відстрочки для студентів після 30 років

У Раді зареєстрували законопроєкт про скасування відстрочки для студентів після 30 років

Укрінформ
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає внесення змін до закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо скасування відстрочки для деяких студентів.

Про це йдеться на сайті парламенту, передає Укрінформ.

Законопроєктом 9673 пропонується змінити редакцію статті 23 «Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації» закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Читайте також: Кількість студентів, які здобувають вищу освіту від 25 до 60 років, зросла втричі - Веніславський

У разі ухвалення документа не підлягатимуть призову на військову службу під час мобілізації здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які за денною чи дуальною формами здобувають освітній рівень, що є вищим за раніше здобуту освіту для студентів, для яких навчання стартувало не пізніше року досягнення ними 30-річного віку.

Таким чином мобілізації не підлягатимуть лише студенти до 30 років, які здобувають чи підвищують рівень освіти.

Водночас не підлягатимуть призову докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами, а також наукові і науково-педагогічні працівники.

Читайте також: У Раді хочуть скасувати відстрочку від мобілізації для деяких студентів, які здобувають другу вищу освіту

Очікується, що ухвалення законопроєкту сприятиме зміцненню обороноздатності України, збільшенню мобілізаційних спроможностей Збройних сил України, зменшенню навантаження на систему освіти в умовах правового режиму воєнного стану.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-