НАЗК направило до суду адмінпротокол стосовно ексзаступника керівника ОП Тимошенка

НАЗК направило до суду адмінпротокол стосовно ексзаступника керівника ОП Тимошенка

Укрінформ
Національне агентство з питань запобігання корупції склало та направило до суду протокол про адміністративні правопорушення колишнього заступника голови Офісу Президента України Кирила Тимошенка.

Як передає Укрінформ, про це повідомило НАЗК.

Під час перевірки агентство встановило, що експосадовець використовував повноваження в особистих інтересах і порушив визначені Законом "Про запобігання корупції" обмеження щодо одержання подарунків особою, яка займає особливо відповідальне становище.

Читайте також: Вишневського звільнили з посади заступника голови НАЗК

Зокрема, на посаді заступника керівника ОП Тимошенко підписав лист на адресу Державної прикордонної служби України з проханням надати дозвіл на виїзд за кордон своєму підлеглому нібито для службового відрядження. Як виявилося, справжньою метою виїзду за кордон підлеглого був приватний інтерес – оформлення віз Тимошенку та його сину.

Таким чином, використовуючи своє службове становище, маючи на меті задоволення особистих потреб, посадовець отримав дозвіл на перетин державного кордону своїм підлеглим.

Вказані дії кваліфіковані за ч. 1, 2 ст. 172-7 (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Читайте також: НАЗК почало перевірки способу життя 102 військкомів

Також встановлено, що у 2022 році Тимошенко тричі безоплатно проживав у готельному комплексі Emili Resort, у двох випадках – разом із дружиною та сином. У своїх поясненнях експосадовець підтвердив, що дійсно користувався послугами готелю, проте не зміг надати підтвердження факту оплати проживання на понад 45 тисяч гривень.

Ще одним епізодом є вчинення колишнім заступником керівника ОП дій в умовах реального конфлікту інтересів.

Так, за даними НАЗК, улітку 2022 року Тимошенко безоплатно використовував в особистих цілях легковий автомобіль Porsche Taycan. Виявлені обставини свідчать про штучне створення розрахункових документів з метою приховати факт безкоштовного користування транспортним засобом. Загальна сума отриманих Тимошенком безкоштовних послуг з прокату вартісного автомобіля становила 122 тисячі гривень.

Понад 167 тисяч гривень сягнула загальна вартість послуг, отриманих Тимошенком у подарунок.

Згадані дії експосадовця кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-5 (порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Як зауважили в НАЗК, за вказані порушення законодавства передбачена відповідальність у вигляді штрафу, а також можливе внесення особи в Реєстр корупціонерів.

Повідомляється, що раніше агентство запрошувало Тимошенка прибути для вручення протоколу про вчинення ним низки правопорушень.

Офіційне запрошення було на 15:00 28 липня. Попри висловлену обіцянку прибути до агентства, експосадовець на зустріч не з’явився. Таким чином, протокол буде надісланий йому поштою.

Як повідомляв Укрінформ, у січні цього року Президент Володимир Зеленський підписав указ про звільнення Кирила Тимошенка з посади заступника керівника ОП.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-