Декларація G7 символізує для України наявність «парасольки» у вигляді гарантій безпеки - Єрмак

Декларація G7 символізує для України наявність «парасольки» у вигляді гарантій безпеки - Єрмак

Укрінформ
Спільна декларація країн «Групи семи» є першим юридичним документом щодо гарантій безпеки для України, далі буде укладання двосторонніх угод з країнами-гарантами.

Про це зазначив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак у Телеграмі, передає Укрінформ.

«Цей документ відкритий і дає можливість іншим країнам не з числа G7 долучитися до гарантій безпеки. Декларація - перший документ, який символізує наявність «парасольки» у вигляді гарантій безпеки. Важливо, щоб до саміту НАТО у Вашингтоні 2024 року ми перемогли у війні і підписали гарантії безпеки для нашої держави. Вони діятимуть до моменту вступу в НАТО», - зазначив очільник ОП.

Він підкреслив, що погоджена Декларація - це великий результат, якому передувала багатомісячна щоденна робота нашої команди на рівні радників з питань національної безпеки США, Великої Британії, Франції та Німеччини, а також в комунікації з іншими партнерами.

«Вважаю цей результат важливою перемогою України на шляху до НАТО», - запевнив Єрмак.

Він пояснив, що Декларація G7 - це спільний продукт, який враховує як потреби України, так і можливості союзників. Він був би неможливим без величезної роботи та фундаментальної підготовки командами союзників.

«Сама декларація є рамковим загальним документом. Наступний крок - укладення системи двосторонніх безпекових угод між Україною та окремими країнами-гарантами, об’єднаних рамками багатосторонньої взаємодії», - розповів керівник Офісу глави держави.

Так, за його словами, ключовою тезою Декларації є підтвердження того факту, що безпека України є складовою безпеки Євроатлантичного регіону й цю тезу підкріплює згадка про майбутнє членство України в НАТО.

Водночас він проінформував, що гарантії безпеки включають заходи з допомоги Україні у захисті себе та упередження нової агресії, зокрема постачання зброї, підтримку в розбудові ОПК, навчання, співпрацю в галузі розвідки та кібербезпеки. Крім того, країни-гаранти допомагатимуть підвищенню стабільності української економіки й енергетики та надаватимуть технічну й фінансову допомогу.

Єрмак зауважив, що декларація містить заходи на випадок нової агресії, які передбачають негайні консультації, щоб забезпечити Україну всім необхідним для оборони в найкоротші терміни.

Читайте також: Рішення саміту НАТО у Вільнюсі відповідає програмі-мінімум України – Стефанішина

Він пояснив, що документ передбачає і підтримку у притягненні Росії до відповідальності за агресію та кроки економічного та юридичного характеру, спрямовані на покарання РФ та збільшення її витрат на війну, серед яких подальше посилення санкційного тиску, заморожування активів, створення механізмів стягнення репарацій та судове переслідування винних у злочинах проти України й українців згідно з нормами міжнародного права.

Як повідомлялося, лідери країн "Групи семи" (G7) погодили на полях саміту НАТО у Вільнюсі "Спільну декларація про підтримку України" (Joint Declaration of Support for Ukraine).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-