МЗС: Підрив Каховської дамби є прямим індикатором порушення системи безпеки ЗАЕС

МЗС: Підрив Каховської дамби є прямим індикатором порушення системи безпеки ЗАЕС

Укрінформ
Підрив дамби Каховської ГЕС є прямим індикатором порушення системи безпеки Запорізької атомної станції. Це має бути ще однією підставою для застосування санкцій проти російської атомної галузі.

Про це заявила директор Департаменту економічної дипломатії МЗС України, спецпредставниця з питань гуманітарної та санкційної політики Олександра Василенко під час онлайн-брифінгу на тему: «Підрив Каховської ГЕС: наслідки для України та реакція світу» в Медіацентрі Україна - Укрінформ.

"Підрив Каховської ГЕС - це прямий індикатор того, що порушено систему безпеки одного з найбільших українських ядерних об'єктів Запорізької атомної станції. Ми в кожному діалозі з нашими партнерами як на двосторонньому, так і на багатосторонньому рівні постійно "підсвічуємо" необхідність контролю за виконанням заходів безпеки атомних об'єктів. Тому, так, цей діалог (щодо застосування санкцій проти російської атомної галузі - ред.) ведеться", - сказала Василенко.

Читайте також: ПІДРИВ РОСІЯНАМИ КАХОВСЬКОЇ ГЕС. УСІ НОВИНИ

Водночас вона зауважила, що в 11-му пакеті санкцій, який наразі обговорюється в ЄС, основну увагу приділено ефективності їх застосування і унеможливленню обходу, зокрема логістичного та фінансового.

"Ми бачимо, як Росія розвиває коридор південь-північ для того, щоб отримувати санкційні товари... і намагаємося зробити так, щоб цей коридор не розвивався. Ми говоримо із страховими компаніями, з компаніями, які надають фінансові послуги для компаній-перевізників, щоб унеможливити питання постачання... Також окрему увагу ми приділяємо розширенню списку товарів подвійного призначення, прекурсорів, різних хімічних елементів, друкованих плат, які також надзвичайно важливі в ядерній і ракетобудівній сфері", - поінформувала директор Департаменту економічної дипломатії МЗС.

Читайте також: Підрив Каховської ГЕС: гуманітарну допомогу Україні надали сім держав

Як повідомлялося, Міністерство закордонних справ України у заяві щодо терористичного акту Росії на Каховській ГЕС закликало країни “Групи семи” та ЄС невідкладно розглянути запровадження проти РФ нових далекосяжних санкцій, зокрема на російську ракетну індустрію та атомну галузь.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-