Керівники 20 провідних розвідок провели секретну зустріч в Сінгапурі – Reuters

Керівники 20 провідних розвідок провели секретну зустріч в Сінгапурі – Reuters

Укрінформ
Представники близько двох десятків найбільших розвідувальних агенцій світу провели таємну зустріч на полях безпекового форуму "Діалог Шангрі-Ла" в Сінгапурі цими вихідними.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на п'ять джерел, передає Укрінформ.

За даними джерел, уряд Сінгапуру проводить подібні зустрічі уже кілька років поспіль в рамках форуму, але раніше про них не повідомлялося.

Зазначається, що зокрема США були представлені директором національної розвідки Авріл Хейнс. Також з-поміж інших були присутні голова індійського агентства зі збору розвідданих за кордоном, Research and Analysis Wing Самант Гоел та представник розвідки Китаю. Жоден представник Росії не був присутній на зустрічі, повідомило одне з джерел. Заступник міністра оборони України Володимир Гаврилов був на форумі, але сказав, що не був присутній на розвідувальній зустрічі, пише агентство.

«Зустріч є важливою подією в міжнародному тіньовому порядку денному. Враховуючи низку залучених країн, це не фестиваль ремесел, а радше спосіб сприяння глибшому розумінню намірів і результатів», — сказало обізнане джерело.

Читайте також: Боррель зустрівся із Резніковим на полях форуму у Сінгапурі

«Серед розвідувальних служб існує негласний кодекс, згідно з яким вони можуть вести діалог, навіть якщо з формальнішою та відкритішою дипломатією є труднощі – це дуже важливий чинник у часи напруженості. І захід у Сінгапурі сприяє цьому», – сказав один зі співрозмовників Reuters.

Зазначається, що інформації про порядок денний переговорів мало. Агентство повідомляє тільки, що розвідки обговорювали російсько-українську війну та транснаціональну злочинність.

За словами одного джерела, тон зустрічі був у ключі співпраці, а не конфронтаційний.

Представник міністерства оборони Сінгапуру підтвердив, що учасники «Діалогу Шангрі-Ла», в тому числі посадовці розвідувальних служб, мають можливість зустрітися з колегами.

Читайте також: Резніков у Сінгапурі обговорив із міністрами оборони США та Канади підтримку України

Як повідомляв Укрінформ, 2-4 червня у Сінгапурі проходить масштабний безпековий форум «Діалог Шангрі-Ла», на якому розв’язана РФ війна проти України є однією з головних тем.

Серед учасників - представники США, Китаю та Євросоюзу, зокрема глави та високопосадовці оборонних відомств, військові, дипломати, виробники зброї та аналітики з питань безпеки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-