Президенти України та Єврокомісії зробили спільну заяву до Дня захисту дітей

Президенти України та Єврокомісії зробили спільну заяву до Дня захисту дітей

Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський і Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн засудили Росію за позбавлення прав дітей і запевнили у продовженні підтримки та поверненні з російської депортації українських дітей.

Текст спільної заяви опублікований на сайті глави Української держави, передає Укрінформ.

«З нагоди Міжнародного дня захисту дітей 1 червня Президент України Володимир Зеленський і Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн провели зустріч на полях другого засідання Європейської політичної спільноти та оприлюднили таку спільну заяву», - ідеться в документі.

Лідери підкреслили, що кожна дитина має право на свободу, захист і безпеку, однак агресивна війна Росії позбавляє українських дітей цих прав.

Президенти рішуче засудили незаконну депортацію та переміщення українських дітей, що поповнює список воєнних злочинів Росії, і закликали росіян негайно припинити ці депортації, покласти край практиці так званого прискореного усиновлення та повернути дітей.

У цьому контексті зазначається, що настане час притягнути до відповідальності винних у цих воєнних злочинах, за які Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордери на арешт. Лідери привітали створення Міжнародного центру з переслідування за злочин агресії проти України.

Читайте також: Діти є найбільшими жертвами війни – Зеленська

Президенти зобов’язалися зробити все необхідне для встановлення місцеперебування депортованих українських дітей, сприяння їх безпечному поверненню та надання їм необхідної соціальної, медичної та освітньої підтримки після повернення.

Також у заяві наголошується, що пріоритетом є і забезпечення психічного здоров'я та ретельний моніторинг самопочуття українських дітей.

Лідери зобов'язалися створити спеціалізовану програму дистанційного навчання для педіатрів і медичного персоналу первинної ланки.

«Завдяки цій ініціативі ми дамо медичним працівникам необхідні навички для забезпечення допомоги при травмах та покращення стану психічного здоров'я дітей. Ми прагнемо надавати спеціалізовані реабілітаційні послуги дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах, як в Україні, так і в Європейському Союзі. Ми також співпрацюватимемо над реалізацією комплексної Всеукраїнської програми ментального здоров'я та відповідної реформи», - зазначено в заяві.

Європейська комісія взяла на себе зобов'язання підтримати реформу охорони дитинства в Україні, виділивши 10 мільйонів євро.

Також підписанти зобов'язалися працювати разом, щоб захистити право кожної української дитини на доступ до освіти, продовжити відновлювати школи в Україні, пошкоджені або зруйновані війною.

Читайте також: День захисту дітей розпочався трагічно: реакція Заходу на ракетний обстріл Києва

У заяві зазначається, що близько 1,3 мільйона українських дітей нині проживають в ЄС, директива про тимчасовий захист відіграла важливу роль у наданні цим переміщеним українським дітям негайного доступу до охорони здоров'я, освіти та інших соціальних систем у межах ЄС. Документ передбачає зобов'язання продовжувати забезпечувати належне зарахування їх до навчальних закладів та працювати над взаємним визнанням результатів їхнього навчання.

«Важке становище, в якому опиняються українські діти, постійно непокоїть нас. Ми продовжуватимемо невпинно боротися за справедливий і міцний мир в Україні. Щоб народ України міг обирати свою долю, відбудувати сильну та процвітаючу країну й дати своїм дітям усі шанси, всі можливості жити здоровим і щасливим життям», - наголосили президенти.

Як повідомлялося, Володимир Зеленський і Урсула фон дер Ляєн провели зустріч у Молдові на полях саміту Європейського політичного співтовариства.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-